USK Praha - Schio 77:80Basketbalistky USK opět neuspěly doma

Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály v 9. kole Evropské ligy se Schiem 77:80 a utrpěly v soutěži druhou porážku za sebou, navíc opět v domácí hale. Před týdnem v Královce nestačily na Orenburg (86:90 po dvojím prodloužení), tentokrát je předčil předposlední tým skupiny A. Celkově si svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové připsaly třetí porážku v sezoně, v tabulce jsou ale dál druhé o skóre před Bourges.

"Začaly jsme stejně, jako jsme skončily poslední zápas. Naším hlavním problémem byla defenziva. Inkasovat doma 80 bodů není dobré. Nevím přesně, co se stalo. Teď nás čekají venku zápasy s Bourges a Jeketěrinburgem. Po sérii vítězství ze začátku sezony se to otočilo a máme sérii těžkých zápasů," řekla Hejková.

Zápas se přitom pro Pražanky v úvodu vyvíjel dobře. Po 30 sekundách hry načala svůj střelecký účet trojkovým pokusem francouzská křídelní hráčka Valériane Ayayiová a české mistryně se především i díky ní i Kateřině Elhotové dostaly do vedení 11:6.

Přestože v další pasáži první čtvrtiny Schio otočilo vývoj ve svůj pětibodový náskok, Ayayiová dokázala vrátit vedení USK. Pražanky uklidnil povedený start druhé desetiminutovky a udržovaly si stále náskok.

Začátek druhé poloviny utkání ale vyšel lépe Schiu, které otočilo stav a ujalo se vedení až o osm bodů. USK se nedařilo hlídat střelkyni Allie Quigleyovou, která v utkání zaznamenala 25 bodů.

Necelých sedm minut před koncem přišel domácí tým o oporu Alyssu Thomasovou, která se vyfaulovala, přesto se snažil stíhací jízdou o obrat. A to i díky Ayayiové, která s 25 body předvedla nejlepší výkon v sezoně.

Kateřina Elhotová trojkou 28 sekund před koncem vykřesala naději snížením na 77:79, ale soupeř už výhru nepustil. Oplatil tak USK prohru 50:69 z úvodu listopadu a týden po premiérové výhře zvítězil v soutěži podruhé za sebou.

"Začaly jsme třetí čtvrtinu špatně, ospale a soupeřky toho využily. Potom jsme se snažily s nimi udržet krok. Jejich tým se oproti minulému zápasu obměnil. Schio má novou střelkyni (Quigleyovou), která proměňuje trojkové pokusy. Ale my bychom ji měly lépe pokrýt a být na to připravené," uvedla Elhotová.

9. kolo Evropské ligy basketbalistek:
Skupina A:
ZVVZ USK Praha - Schio 77:80 (22:21, 41:37, 54:62)
Nejvíce bodů: Ayayiová 25, Kateřina Elhotová 15, Thomasová 12, Oblaková 11 - Quigleyová 25, Grudaová 19, Lavenderová 15, Dottová 10. Fauly: 18:21. Trestné hody: 15/13 - 20/12. Trojky: 6:6. Doskoky: 30:30.
Orenburg - Bourges 72:65
Polkowice - Jekatěrinburg 64:69
Villeneuve - Castors Braine 73:61