Házenkářky Slavie v boji o play off otočily zápas s Porubou

Házenkářky Slavie Praha otočily nepříznivý vývoj předehrávky 13. kola interligy s Porubou a v souboji týmů usilujících o postup do play off vyhrály 28:24. Dostaly se tak v pořadí českých celků na čtvrté místo o bod před Olomouc a Zlín, jež ale mají zápas k dobru.

Kapitánka českých házenkářek Iveta Luzumová - ilustrační foto.

Poruba prohrála poprvé po sedmi zápasech a nevyužila šanci dotáhnout se bodově v tabulce na nejlepší český tým Most. Zápas v Praze přitom Sokol výborně rozehrál, vedl 6:1 a poté i nejvyšším rozdílem v zápase 11:5. Slavia ale do poločasu snížila na tři branky, ve 44. minutě vyrovnala a následně si vypracovala rozhodující náskok. Deseti góly se pod výhru podepsala Tereza Pokorná, jež proměnila šest sedmiček.