Basketbalistky USK nastřílely Slavii znovu 122 bodů

Mistrovský USK Praha deklasoval v 17. kole ligy basketbalistek Slavii a stejně jako v říjnovém utkání nastřílel v derby 122 bodů. Na vítězství 122:42 se v domácí hale Královka podílelo osm hráček dvouciferným bodovým příspěvkem. Nedávná posila Isabelle Harrisonová, jež debutovala při středečním senzačním vítězství nad obhájcem euroligového prvenství Jekatěrinburgem, v ligové premiéře zaznamenala 20 bodů a 10 doskoků.

Basketbalistka USK Praha Kateřina Elhotová.

V říjnu v Edenu obhájkyně titulu vyhrály 122:59 a tehdy dosáhly na stobodovou hranici až v poslední čtvrtině. Tentokrát měly už po třiceti minutách na kontě 105 bodů a vyrovnaly sezonní maximum z říjnového duelu ve Strakonicích. V poslední čtvrtině domácí tým polevil a konečných 122 bodů je "až" jeho šestý nejlepší výkon v sezoně. Maximem zůstává 135 bodů z listopadového zápasu proti SBŠ Ostrava (135:47).

Střelnici si otevřely také hráčky Hradce Králové, které uštědřily debakl 115:55 poslednímu Teamstoru Brno. Lvice se tím také na čtvrtém místě tabulky odpoutaly od Nymburka, který prohrál 79:82 v Trutnově. Obhájkyně bronzu ztratily v lize čtvrtý z posledních pěti zápasů a třetí v řadě. Východočešky jim oplatily podzimní porážku i nedávné vyřazení z Českého poháru. Anna Rylichová k tomu pomohla 21 body, Jordan Adamsová 16 body a 15 doskoky.