Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Olomouce vyhrály po roční přestávce Český pohár

3. února 2019 19:13 - Brno

Volejbalistky Olomouce získaly Český pohár, ve finále zdolaly obhájkyně trofeje z Prostějova 3:1. Olomouc se na pohárový trůn vrátila po roční přestávce a potvrdila současnou dominanci v českém volejbalu. V této sezoně ještě svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého v tuzemských soutěžích neprohrály.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Finálový zápas v brněnské hale v Králově Poli začaly lépe hráčky Prostějova, ale koncovka prvního setu vyzněla pro favorizovaný olomoucký tým především zásluhou zlepšené obrany.

I v druhém dějství byl vedoucí tým extraligové soutěže lepší. Svoji hru opíral o kvalitní servis a především o větší přesnost a pestrost. Prostějovu několikrát chyběly centimetry k přesnému zakončení. "První dva sety jsme hrály opravdu velmi dobrý volejbal," pochválila svůj tým Julie Kovářová, olomoucké libero.

"Dobře jsme servírovali, tím pádem jsme měli více času v obraně, ale když jsme ubrali na podání, tak nás soupeř trochu přehrával. Ale jinak jsme podali stabilnější výkon," zhodnotil finále olomoucký kouč Teplý.

Prostějov však nesložil zbraně a vyrovnanou třetí sadu překlopil na svoji stranu sérií čtyř bodů od stavu 19:19. Pokračovalo se dál v hodně divokém čtvrtém dějství. Olomouc vedla už 11:3, pak 13:7, protivník snížil na rozdíl dvou bodů, ale na zvrat to nestačilo.

"Odehrály jsme důstojný zápas, v současném složení obou týmů na Olomouc nemáme," uznala kvality soupeřek zkušená prostějovská smečařka Helena Horká.

Finále Českého poháru volejbalistek v Brně:
UP Olomouc - VK Prostějov 3:1 (21, 19, -21, 17)
Nejvíce bodů: Trnková 22, Orvošová 17, Michalíková 15 - Horká 19, Bežandolská 14, Nová 12.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty