Basketbalisté Utahu pokazili Webberův debut za Detroit

Basketbalista Chris Webber musel ve svém prvním utkání za Detroit po přestupu z Philadelphie spolknout domácí porážku s Utahem. Tým ze Salt Lake City vyhrál na palubovce Pistons 100:99, přičemž vítěznou trojku vstřelil v poslední minutě Deron Williams.

Detroit měl ještě v závěru dobrou šanci zvrátit výsledek ve svůj prospěch, ale Chauncey Billups, jenž hrál po osmizápasové pauze způsobené zraněním lýtka, pokus za tři body minul.

Utah výhrou potvrdil, že se mu na silné Pistons daří a porazil je už počtvrté za sebou. "Z nějakého důvodu proti nim hrajeme dobře. Tohle vítězství bylo strašně důležité, abychom zastavili krvácení," uvedl Williams, jenž k 31 bodům přidal deset asistencí.

Detroitského rodáka Webbera, jenž si vyvzdoroval odchod z Philadelphie, přivítali diváci ovacemi vestoje, ale třiatřicetiletý basketbalista se teprve s novými spoluhráči seznamoval. Ve svém prvním utkání od 27. prosince odehrál sedmnáct minut, v nichž zaznamenal jediný úspěšný pokus za dva body. "Lidi asi očekávali více, ale snad mě nebudou soudit jen podle jednoho večera. Ještě se dočkáte," řekl debutant Webber.

Místo arenase rozhodl Butler

Washingtonský Gilbert Arenas rozhodl pondělní zápas s Utahem trojkou v poslední sekundě a New York Knicks si to v závěru vyrovnaného utkání moc dobře uvědomili. Proto hvězdu Wizards v závěru až příliš pozorně bránili a zaplatili za to. Tým z americké metropole totiž místo očekávaného scénáře sehrál signál bez Arenase - po dvou nahrávkách byl na konci akce Caron Butler, jenž 2,2 sekundy před koncem čtvrté čtvrtiny zasmečoval na konečných 99:98.

"Věděl jsem, že mě nenechají střílet. Nemělo cenu jít proti dvojbloku," řekl Arenas po zápase, v němž musel svádět s obranou Knicks tvrdé souboje. Newyorskému týmu se podařilo druhého nejlepšího střelce NBA, který už třikrát v sezóně překonal padesátibodovou hranici, utlumit na 16 bodech, přesto nevyhráli.

Suns vyhráli i po jedenácté

Basketbalisté Houstonu se musejí v současné době obejít bez zraněného dua hvězd Jao Ming, Tracy McGrady, ani tak nebyli pro Phoenix snadným soustem. Rockets si v úvodu zápasu vytvořili až patnáctibodový náskok, který však rozjetí Suns dokázali zlikvidovat a po výhře 100:91 protáhli svou úspěšnou sérii na jedenáct zápasů.

"Myslím, že jsme tak čtvrtinu a půl nebyli mentálně v pohodě a nehráli jsme moc dobře. Ale nakonec to stačilo," poznamenal nejužitečnější hráč posledních dvou sezón Steve Nash, jenž si připsal 21 bodů a 14 nahrávek.

Výsledky:
Toronto - Sacramento 101:85, Washington - New York 99:98, Charlotte - New Jersey 85:92, Detroit - Utah 99:100, Milwaukee - Chicago 90:99, LA Clippers - Golden State 115:109, Minnesota - Atlanta 88:105, Houston - Phoenix 91:100, San Antonio - LA Lakers 96:100, Portland - Cleveland 94:76, Memphis - Philadelphia 118:102.