USK díky Sehnalovi i triple doublu Applebyho porazil v NBL Kolín

Basketbalisté USK Praha porazili v přímém souboji o první místo v nadstavbové skupině A2 Kolín 110:99 po prodloužení a vystřídali soupeře v čele tabulky. Domácí přitom v normální hrací době ani jednou nevedli, ale v poslední čtvrtminutě je spasil Ondřej Sehnal, který pěti body vyrovnal na 92:92.

Jaromír Bohačík z Nymburku střílí přes Davida Böhma z USK. Ilustrační snímek.

Stejný hráč pak trojkou těsně po zahájení nastavení obstaral vedení, které už Pražané nepustili. Sehnal dohromady nastřílel 28 bodů včetně šesti trojek a k tomu přidal 11 asistencí. Jeho spoluhráč Raheem Appleby završil výsledek dvěma trestnými hody, kterými zkompletoval triple double - americký rozehrávač zaznamenal 11 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

Hostům k vítězství nepomohlo ani to, že každý hráč základní sestavy nastřílel alespoň 14 bodů. Umožnili soupeři 21 útočných doskoků a postupně ztratili patnáctibodový náskok z první čtvrtiny. Nejlepším kolínským hráčem byl kapitán Adam Číž s 19 body, osmi doskoky a osmi asistencemi.

"My jsme v podstatě podali heroický výkon 39 minut. Posledních 40 vteřin hráči absolutně neudrželi koncentraci, nedodrželi taktiku a dostali jsme tři trojky, které nás stály vítězství. Je to až skoro neuvěřitelné, že ta koncovka takhle dopadla," litoval kolínský trenér Pavel Beneš. To domácí Dino Repeša měl radost. "Jsem šťastný, že hráči věřili do samého konce, dali do toho srdce, o čemž svědčí i 21 útočných doskoků. Co říct, jednou za čas se stane zázrak," řekl.