Rubriky:

Míčové sporty

Nocar: Klíčem bude postup ze skupiny

19. ledna 2007 12:37

V pátek startuje v Německu jubilejní dvacáté mistrovství světa v házené a vylepšit desátou příčku z posledního šampionátu v Tunisku hodlají čeští reprezentanti. Jedna z opor národního celku Karel Nocar v rozhovoru pro Sport.cz věří, že v silách českého týmu je proniknout do nejlepší osmičky.

 

PRÁVO

Před startem mistrovství světa měl kouč Pauza obavy ze zdravotního stavu týmu. Jaká je aktuální situace? Potíže měla například brankářská jednička Galia...

Martin už je v pohodě, na Islandu odchytal dva dobré zápasy. Na prstu má dlahu, ale bude v pořádku. Ani zbytek týmu nemá vážnější zdravotní potíže.

S jakým umístěním byste byl na konci šampionátu spokojený?

My hlavně chceme jít po etapách, žádnou z nich nesmíme spálit. Nejdůležitější bude postup ze skupiny. Když se podaří postup do čtvrtfinále, tak pak můžeme jít ještě výš.

Jak dopadnou čeští házenkáři na MS?
Hlasujte v anketě Sport.cz

Jak byste popsal soupeře Česka ve skupině, Španělsko, Egypt a Katar?

Katar je jednoznačným outsiderem, nedosahuje kvalit ostatních týmů. Egypt je mančaft jako my, ale podle mě jsme my v poslední době silnější. Když se ovšem Afričané dostanou do laufu, budou zlobit. Španělé jsou mistry světa, jeden z nejlepších týmů na světě. Ale na druhou stranu budou velkými favority, my nebudeme mít co ztratit.

Kdo bude vedle domácích Němců a obhájců titulu Španělů největším favoritem?

Strašně silní budou Francouzi, kteří vyhráli poslední mistrovství Evropy. Pak samozřejmě Chorvati, kteří mají dlouhodobě výborný tým a také Dánové.

Může být výhoda, že začínáte mistrovství proti outsiderovi z Kataru, zatímco největší konkurent v boji o druhé místo Egypt změří síly s favorizovaným Španělskem?

Rozlosování máme určitě dobré. Proti Kataru se můžeme rozehrát a do zápasu s Egyptem jít v pohodě.

Těšíte se na už nyní vyprodané německé arény? Jaké jsou návštěvy v Chambéry?

Máme starou halu, kam se vejde jen dvanáct set lidí. Máme pořád vyprodáno, lepší zápasy jezdíme hrát do Albertville. Tam vyprodáme halu pro čtyři tisíce lidí. Šampionát v Německu je už téměř vyprodaný, jen v naší skupině v Brémách ještě pár lístků zbývá. Snad se je také podaří brzy prodat.

Může týmu pomoct fakt, že většina hráčů v Německu působí? Diváci by mohli české reprezentanty podpořit...

To by bylo super. Byl bych moc rád, kdyby tomu tak bylo. Ale uvidíme, až mistrovství odstartuje.

Jak jste spokojení s ubytováním v Brémách? Sever Německa házenou žije...

To je sice pravda, ale Brémy jsou spíše fotbalové město. Nehraje se tady první ani druhá bundesliga, hrdinou je Miro Klose. Bydlíme v parádním hotelu Maritim, kam jsme včera s mezipřistáním v Dortmundu dorazili.

Dorazí za vámi i manželky a přítelkyně?

Svazem nic organizované není, ale spousta jich přijede fandit po vlastní ose. Určitě najdeme i čas, kdy se s nimi uvidíme nebo zajdeme na kafíčko.

Tomáš Fliegl, Sport.cz

Zrušit