Vítěznou sérii basketbalistek KP Brno nezastavil ani Hradec

Basketbalistky KP Brno prodloužily vítěznou ligovou sérii i proti Hradci Králové, a přestože poločas domácího zápasu prohrály, nakonec zvítězily 64:49. Na osmém úspěchu za sebou a povedené odvetě za říjnovou porážku se podílela hlavní měrou slovenská křídelní hráčka Sabína Oroszová, autorka 19 bodů a 11 doskoků. Druhý tým tabulky v nejvyšší domácí soutěži neprohrál od nečekaného nezdaru v Trutnově v první polovině listopadu.

Ilustrační snímek.

Královéhradecké Lvice daly ve druhém poločase pouze 16 bodů a po 18. kole udržely čtvrté místo v tabulce jen zásluhou lepšího skóre před Nymburkem, který zabodoval po třech porážkách. Obhájkyně bronzu v hale partnerských Karlových Varů porazily Slovanku 82:54, jejich hlavní postavou byla s 20 body a 12 doskoky ruská pivotka Alexandra Chomenčuková.

Nejdramatičtější zápas dnes sehrála pražská Slavia s Trutnovem. Domácí hráčky otočily nepříznivý vývoj a ještě čtyři minuty před koncem vedly. Čtyři body americké basketbalistky Jordan Adamsové však Východočeškám otevřely dveře k vítězství 73:67.