Živě

Vítěznou sérii basketbalistek KP Brno nezastavil ani Hradec

9. února 2019 17:36 - Praha
(Aktualizováno: 9. února 2019 20:40)

Basketbalistky KP Brno prodloužily vítěznou ligovou sérii i proti Hradci Králové, a přestože poločas domácího zápasu prohrály, nakonec zvítězily 64:49. Na osmém úspěchu za sebou a povedené odvetě za říjnovou porážku se podílela hlavní měrou slovenská křídelní hráčka Sabína Oroszová, autorka 19 bodů a 11 doskoků. Druhý tým tabulky v nejvyšší domácí soutěži neprohrál od nečekaného nezdaru v Trutnově v první polovině listopadu.

Roman Vondrouš, ČTK

Královéhradecké Lvice daly ve druhém poločase pouze 16 bodů a po 18. kole udržely čtvrté místo v tabulce jen zásluhou lepšího skóre před Nymburkem, který zabodoval po třech porážkách. Obhájkyně bronzu v hale partnerských Karlových Varů porazily Slovanku 82:54, jejich hlavní postavou byla s 20 body a 12 doskoky ruská pivotka Alexandra Chomenčuková.

Nejdramatičtější zápas dnes sehrála pražská Slavia s Trutnovem. Domácí hráčky otočily nepříznivý vývoj a ještě čtyři minuty před koncem vedly. Čtyři body americké basketbalistky Jordan Adamsové však Východočeškám otevřely dveře k vítězství 73:67.

Basketbalová liga žen - 18. kolo:
Nymburk - Slovanka MB 82:54 (20:12, 46:23, 56:43)
Nejvíc bodů: Chomenčuková 20, Mircová 14, Krakovičová 11 - Harapesová a Vorlová po 12, Motyčáková a Ondroušková po 11.
KP Brno - Hradec Králové 64:49 (17:12, 29:33, 49:42)
Nejvíc bodů: Oroszová 19, Stará 14, Šujanová 12 - Minarovičová 10, Effangová 9, Buraová a Lichtarovičová po 6.
Slavia Praha - Trutnov 67:73 (18:20, 35:34, 51:53)
Nejvíce bodů: Koopová 19, Beynonová 14, Vondráčková 12 - Rylichová 18, Šípová a Adamsová po 14.

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.