Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Basketbalová reprezentantka Březinová odešla z USK do Toruně

12. února 2019 15:31 - Praha

Basketbalistka Renáta Březinová opustila kádr USK Praha a posílila polský celek Energia Toruň, který vede reprezentační trenér Štefan Svitek. V Polsku by měla mít větší herní vytížení a dostat se tak do formy před červnovým mistrovstvím Evropy.

 

Twitter

Devětadvacetiletá pivotka se v roce 2017 vrátila do české ligy ze zahraničí a výkony v dresu Hradce Králové upoutala pozornost mistrovského USK. Jenže v jeho kádru se zejména v Evropské lize neprosadila. V české lize nastupovala na 18 minut, během nichž měla průměr 11 bodů a čtyři doskoky na utkání.

Jenže v lednu do pražského celku přišla pod koš další Američanka Isabelle Harrisonová, a tak Březinová využila nabídky z Polska.

"Bylo to rychlé. Ve středu mi volali z Polska, čtvrtek jsem strávila na cestě, v pátek jsem stihla jeden trénink s holkama a v sobotu už jsme hrály," řekla polským médiím Březinová, která v debutu v polské lize stihla za 20 minut čtyři body a čtyři doskoky.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.