Míčové sporty

Házenkáři prohráli na MS i s Ruskem

25. ledna 2007 17:37 - MANNHEIM/PRAHA

Čeští házenkáři prohráli na mistrovství světa v Německu i svůj druhý zápas v osmifinálové skupině a postup do čtvrtfinále je už jen v teoretické rovině. V Mannheimu ve čtvrtek Češi prohráli s Ruskem 26:30 a bez bodu zůstali na posledním místě skupiny. V sobotu český výběr čeká obhájce světového stříbra Chorvatsko.

Trenér Pauza na soupisku zapsal uzdraveného Tomáše Heinze, naopak vypadl zkušený rozehrávač Petr Házl. Ve třetí minutě otevřel skóre Nocar, pak se prosadil Brůna a Jícha ze sedmičky zvýšil už na třígólový rozdíl. Český celek zažil opačnou situaci než ve středečním utkání s Maďarskem, tentokrát se nemohl střelecky prosadit bronzový tým z olympijských her v Aténách Rusko. Tomu ale pomohlo dvojnásobné vyloučení soupeře, jejich první gól vstřelil až v deváté minutě Kokšarov. Přesilovka český tým srazila na okamžik dolů a Rusové vyrovnali.

Pak se ale prosadil Juříček a i díky technickým chybám soupeře vedli Češi po patnácti minutách o dva góly. V rozehrávce ale také chybovali a soupeř v další početní výhodě znovu vyrovnal. Oběma celkům se stále nedařilo v koncovce, na jedné straně čaroval Galia, na druhé pokračoval v trápení na mistrovství pivot Juříček. Ten z brejku mohl zvýšit na tříbrankový rozdíl, trefil jen tyč. Urostlá ruská obrana měla potíže s pohyblivým Brůnou, který se rychlými kličkami dokázal uvolnit a skórovat.

Ivanov poslal Rusy poprvé do vedení

Po přestávce se českému celku nedařilo střelecky, Igropulo vyrovnal a Ivanov v 36. minutě poprvé v zápase poslal Rusko do vedení. Svoji šanci zahodil Juříček, Filip neproměnil sedmimetrový hod. Rusové osobně bránili kanonýra Jíchu a to silně limitovalo českou ofenzívu. Do hry ale místo Filipa přišel mladý Sobol a dvěma šikovnými trefami snížil na rozdíl jediného gólu.

Čtyři minuty před koncem se do hry zapojil uzdravený Heinz, ale okamžitě přišel o míč a Rusové vedení udrželi. Český tým znovu doplatil na velké množství technických chyb. Také mu příliš chybějí jednoduché góly od pivota Davida Juříčka, který na minulém MS zářil. Střelec deseti gólů Filip Jícha byl opět příliš osamocený.

V pátek má český tým volno, v sobotu změří síly s obhájcem světového stříbra Chorvatskem. V neděli pak program osmifinálové skupiny Češi uzavřou utkáním s Dánskem.

Česko - Rusko 26:30 (14:12)
Sestava a branky ČR: Galia, P. Štochl - Nocar 2, Filip 3, Brůna 4, Jícha 10/4, Kubeš 1, Horák 2, Heinz 1, Sobol 2, Řezníček, Szymanski, Hrubý, Jiříček 1.
Nejvíc branek Ruska: Kokšarov 9/5, Igropulov 4, Krivošlikov 4, Rastvorčec 4, Čipurin 3.
Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 6/4 - 5/5. Vyloučení: 7:6. Diváci: 9000.
Chorvatsko - Maďarsko 25:18 (12:8)
Dánsko - Španělsko 27:23 (15:11)