Olomoucké volejbalistky oplatily Olympu prohru, druhý je Liberec

Olomoucké volejbalistky oplatily Olympu domácí porážku a ve 22. kole extraligy zvítězily v Praze 3:0. Vedoucí celek tabulky nicméně neměl se soupeřkami lehkou práci, neboť dramatický druhý set vyhrál až 29:27 a třetí sadu rovněž jen minimálním rozdílem 26:24.

Šárka Kubínová z Olomouce.

Na druhé místo se posunul Liberec, který v Prostějově zdolal domácí obhájkyně mistrovského titulu 3:2. Oba týmy mají po 48 bodech, ale Liberec vyhrál více zápasů.

Dlouhou třetí sadu domácí celek prohrál 33:35 a prostějovská kapitánka Helena Horká se hodně zlobila. "I přes horší začátek jsme měly utkání jasně rozehrané na vítězství, to bychom však musely dotáhnout do zdárného konce třetí set, kde jsme vysoko vedly. Nepomohlo ani následné zlepšení ve čtvrté sadě, protože tie-breaky proti Liberci prostě v letošní sezoně neumíme," řekla na klubovém webu.