Házenkáři prohráli s Dánskem, budou hrát o 11. místo

Čeští házenkáři prohráli i své poslední vystoupení v osmifinálové skupině mistrovství světa, v neděli v Mannheimu podlehli Dánsku 29:33. Ve skupině skončili Češi poslední šestí a v úterý je čeká souboj o 11. místo proti Tunisku.

Na soupisce se objevil uzdravený Jiří Vítek, chyběl znovu zraněný rozehrávač Házl. Českému celku, který už měl jistotu posledního místa v osmifinálové skupině, vyšel skvěle úvod. Dařily se rychlé brejky, opakovaně vycházela spolupráce s pivotem. Během necelých pěti minut Dánové prohrávali 1:5.

Na pivotu dostal místo trápícího se Juříčka šanci Petr Hrubý a během úvodních deseti minut vstřelil tři góly. Dobrou formu potvrzoval i nejlepší český střelec na mistrovství Jícha, se kterým si Dánové nevěděli chvílemi rady. Pak ale Češi zahodili několik jasných šancí a Dánové se rychlými brejky přes nedůraznou obranu dostali do tempa. Ve 29. minutě šli seveřané poprvé do vedení 16:15, do šatny šli Češi s dvougólovým deficitem.

Galia držel šance

Šance českého týmu na úspěch držel v úvodu druhé půle brankář Galia a po gólech Sobola ze sedmičky a Vítka bylo vyrovnáno. Další trefa skvělého Hrubého poslala Česko znovu do vedení.

Ale produktivní střed hracího pole nepodpořili křídelníci, navíc Češi tradičně přidali několik zbytečných technických chyb a zahodili vyložené šance. V 50. minutě se poprvé na mistrovství trefil Szymanski, ale to už měli Dánové čtyřgólový náskok. Českému týmu rychle docházely síly, což bylo patrné hlavně v obraně.

Dánsko si vedení bez problémů ohlídalo a vyhne se tak ve čtvrtfinále domácím Němcům. Český tým v osmifinálové skupině prohrál všechny zápasy a v úterý se v Kolíně nad Rýnem na závěr šampionátu utká o 11. místo s Tuniskem.

Dánsko - Česko 33:29 (17:15)
Sestava a branky ČR: Galia, Štochl - Nocar 1, Brůna 2, Hrubý 9, Kubeš, Jícha 5, Filip 2, Sobol 1/1, Vítek 4, Horák 1, Heinz 1, Juříček 1, Szymanski 2.
Nejvíce branek Dánska: Rasmussen 7, Knudsen 6, Madsen 6.
Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/1 - 1/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 12 000.