Míčové sporty

Bryant po odpykání trestu pomohl 43 body Lakers k výhře

1. února 2007 11:14 - NEW YORK

Basketbalista Kobe Bryant se po vypršení jednozápasového trestu za úder do tváře Manu Ginobiliho ze San Antonia vrátil do NBA ve střelecké formě. Vyhlášený kanonýr pomohl ve středečním utkání 43 body k vítězství Los Angeles Lakers 111:98 v Bostonu, který třináctou porážkou za sebou vyrovnal svůj negativní klubový rekord.

"Když člověk jeden zápas vynechá, v tom dalším se vrátí s novou porcí energie," prohlásil Bryant, který už počtvrté v kariéře nastřílel Bostonu přes 40 bodů. Především od chvíle, kdy Celtics v třetí čtvrtině snížili na nejtěsnější rozdíl, převzal Bryant režii zápasu do svých rukou a rychle vrátil svému týmu bezpečný náskok dvěma trojkami. Připsal si i osm doskoků a stejný počet asistencí.

Jen o bod méně nastřílel ve středečním programu Gerald Wallace z Charlotte a osobním rekordem 42 bodů se hlavní měrou zasloužil o výhru nad New Yorkem. Hostující Knicks ho nebyli schopni ubránit, navíc doplatili i na jedenáctiminutový střelecký výpadek na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, během nějž nedali ani jediný koš z pole.

Zápas nejlepšího týmu ligy Dallasu s nejhorším Memphisem skončil rozdílem jediného bodu pro favorizované Mavericks. Ti v závěrečné čtvrtině spoléhali zejména na Dirka Nowitzkého, který ke svým dosavadním deseti bodům přidal dalších šestnáct a především bezpečně proměňoval trestné hody. "Předtím mi ale hodně střel vyklouzlo z obroučky," prohlásilo německé křídlo. Ještě úspěšnější byl přitom domácí Mike Miller, který dal v poslední čtvrtině dokonce dvacet ze svých 32 bodů.

Denver bez zraněného Allena Iversona, který si v pondělním utkání pochroumal kotník, prohrál v Portlandu 91:100. Carmelo Anthony s 33 body na všechno nestačil a hostům navíc nevyšel finiš: v poslední minutě sice dotáhli na 88:91, ale domácí si už vítězství vzít nenechali.

Výsledky středečních zápasů NBA
Toronto - Washington 119:109, Charlotte - New York 104:87, Atlanta - Golden State 115:94, Orlando - Milwaukee 98:73, Boston - LA Lakers 98:111, New Jersey - Detroit 89:113, LA Clippers - Chicago 110:98, New Orleans - Philadelphia 78:89, Houston - Seattle 112:102, Minnesota - Sacramento 98:100, Utah - San Antonio 97:93, Portland - Denver 100:91, Memphis - Dallas 94:95.

2. Denver 43 22 21 51,2
3. Minnesota 45 22 23 48,9