Volejbalisté Benátek potrápili vedoucí Ostravu

Volejbalisté Benátek nad Jizerou sebrali v duelu posledního s prvním týmem extraligové tabulky Ostravě jeden set a favorita potrápili i v dalších, obhájci titulu však nakonec dvoubodový náskok v čele udrželi. Druhé jsou dál České Budějovice, které v sobotu doma porazily Ústí nad Labem, třetí místo patří Opavě.

Benátky sehrály s osmifinalistou Ligy mistrů nečekaně vyrovnaný zápas. Favorizovaný ostravský tým, unavený po náročném programu domácí i evropské soutěže, donutili hosté bojovným výkonem odehrát čtyři sety, z nichž dva skončily jen minimálním bodovým rozdílem.

Jihočeši alespoň výsledkově podali dnes nejpřesvědčivější výkon. Ústeckého soupeře porazili 3:0 a ani potřetí v této extraligové sezoně neztratili se Severočechy jediný set. Opavští rovněž nezaváhali v domácím prostředí s hůře umístěným celkem a s finalistou poháru Zlínem si poradili 3:1.

Zlín bude o trofej bojovat ve čtvrtek v Ústí nad Labem proti Liberci. Ten v pondělí v extralize nastoupí před televizními kamerami proti Příbrami, devatenácté kolo zakončí duel Kladno - Brno až ve čtvrtek 8. února od 18:00. Dnes totiž neměli kladenští volejbalisté k dispozici svou halu v areálu Sletiště.