Basketbalisté Phoenixu vyhráli v NBA i po zranění Nashe

NEW YORK

Basketbalisté Phoenixu vyhráli v pondělním utkání NBA v Denveru 113:108, přestože jim v druhém poločase chyběl kvůli zranění ramena nejužitečnější hráč uplynulých dvou sezón Steve Nash. Domácím Nuggets nebyl nic platný ani výkon nejlepšího střelce soutěže Carmela Anthonyho, jenž poprvé v kariéře zaznamenal triple-double v podobě 31 bodů, deseti doskoků a stejného počtu asistencí.

Nejužitečnější hráč posledních dvou sezón NBA Steve Nash svírá zraněné rameno.

Nash odehrál jen šestnáct minut, pak si museli jeho obvyklý bodový přísun rozdělit spoluhráči. Nejvíce se s 36 body a třinácti doskoky činil pivot Amare Stoudemire, 20 bodů přidal brazilský náhradník Leandro Barbosa. Domácím chyběl vedle zraněného Allena Iversona také Marcus Camby, jeden z nejlepších podkošových hráčů celé ligy.

"V první půli si ale s námi dělali, co chtěli. Vůbec jsme jim nestačili," připomněl trenér vítězů Mike D'Antoni devítibodovou poločasovou ztrátu, kterou pak Suns v třetí čtvrtině smazali a sami šli do vedení. "O přestávce jsme si v kabině něco řekli a pak trochu přidali," dodal kouč Phoenixu.

Obhájci titulu z Miami zdolali Charlotte 113:93 a pivot Shaquille O'Neal předvedl s 22 body nejlepší střelecký výkon po operaci kolena, zejména díky úspěšné první půli. Ještě o pět bodů lepší byl v domácím týmu Dwyane Wade. Miami zvládlo zápas i přes absenci potrestaného Garyho Paytona, který se v sobotním utkání v Milwaukee pohádal s rozhodčími.

Butler předvedl střelecký koncert

Do Indianapolis přijeli Golden State Warriors a hlavní postavou utkání byl bývalý hráč domácího týmu Stephen Jackson, vyměněný do Kalifornie 17. ledna. Ten nastřílel do koše Pacers 36 bodů, čímž si vylepšil maximum v této sezóně, a hosté zvítězili 113:98.

Zápas ve Filadelfii rozhodlo až prodloužení, v němž domácí Sixers dosáhli stovky, zatímco soupeřům z New Jersey se to nepodařilo. Andremu Iguodalovi, který nastřílel 23 bodů a spoluhráčům poslal 15 finálních přihrávek, chyběly k triple-doublu tři doskoky. New Jersey prohrálo v nastaveném čase o dva body i o den dříve s Atlantou.

Seattle SuperSonics venku nevyhrávají, ve Washingtonu o to marně usilovali už popatnácté za sebou. Domácím nejvíce pomohlo 38 bodů Carona Butlera, který předvedl nejlepší střelecký výkon v kariéře. Tradiční kanonýr týmu Wizards Gilbert Arenas tentokrát deseti pokusy koš minul a dal jen 16 bodů.

Výsledky:
Philadelphia - New Jersey 100:98 po prodl., Washington - Seattle 118:108, Atlanta - LA Lakers 83:90, Sacramento - New Orleans 105:99, Miami - Charlotte 113:93, Houston - Minnesota 105:77, Utah - Chicago 100:95, Indiana - Golden State 98:113, Denver - Phoenix 108:113.
2.Denver46232350,0
3.Minnesota48222645,8