Detroit si proti Lakers připsal pátou výhru za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Detroitu Pistons dosáhli proti Los Angeles Lakers pátého vítězství za sebou v NBA. Nejlepší tým Východní konference ve čtvrtek večer potěšil domácí fanoušky výhrou 93:78. Bývalí šampioni Lakers tak potvrdili špatné výkony na palubovkách soupeřů, kde neuspěli už počtrnácté z pětadvaceti pokusů.

Pistons výborně bránili, Kobeho Bryanta udrželi jen na 18 bodech a už v poločase měli o dvanáct bodů navrch. S mužstvem se rychle sžila i lednová posila Chris Webber, jenž z 11 zápasů v detroitském dresu vyhrál už podeváté.

"Jeho přihrávky jsou neskutečné. Je krása ho sledovat, dokud ale nestojíte proti němu na hřišti a nemáte ho bránit. Když byl ještě v Sacramentu, přiváděl nás k šílenství," řekl Bryant o Webberovi, který ve čtvrtek zaznamenal 18 bodů, jedenáct doskoků a čtyři asistence.

Druhé prodloužení během dvou dnů absolvovali hráči New Orleans a stejně jako ve středu v Denveru byli i ve své hale úspěšní. Tentokrát až po druhém nastavení zdolali Milwaukee 109:101. Hned sedm hráčů vítězné sestavy nasbíralo dvouciferný počet bodů a pod košem domácí doskočili celkem 71 míčů, z toho jednatřicet po vlastním útoku.

V Sacramentu postavili papírové předpoklady na hlavu basketbalisté hostitelských Kings, kteří zdolali pátý celek Východní konference Chicago 86:77 a oživili své šance na účast v play off. Hlavními tahouny Sacramenta byli Kevin Martin s 29 a Mike Bibby s 21 body.

Výsledky čtvrtečních zápasů NBA
Detroit - LA Lakers 93:78, Sacramento - Chicago 86:77, New Orleans - Milwaukee 109:101 po druhém prodl.
2.Denver47232448,9
3.Minnesota49232646,9