Indisponovaný Okur dovedl Utah v NBA k výhře v prodloužení

NEW YORK

Basketbalisté Utahu porazili v sobotu v NBA New York 104:102 v prodloužení a připsali si čtvrtou výhru po sobě. Hrdinou zápasu byl turecký hráč Mehmet Okur, který navzdory žaludečním potížím nastřílel 29 bodů. Svým košem v závěru normální hrací doby si vynutil prodloužení, nastavované utkání dokončil zcela vyčerpán, protože předtím déle než 24 hodin nejedl.

"Jsem zesláblý, chci domů," řekl po zápase Okur, který odehrál přes 43 minut. Utah ukončil sérii pěti porážek v zápasech s Knicks, i když potíže měli i další hráči. Andrej Kirilenko hrál s bolavými zády a Derek Fisher šetřil naražený palec. "Potěšili mě, jak hráli. Bojovali srdcem," uvedl kouč Jerry Sloan.

Pošesté za sebou vyhrál Detroit, který porazil Toronto 98:92 zejména díky 28 bodům Rasheeda Wallace. K nejlepšímu střeleckému výkonu v sezoně vyburcovala známého bouřliváka technická chyba a následná hádka s rozhodčím, po níž dal v závěru šest bodů. "Samozřejmě mě to štve, když mi tohle nebo mým spoluhráčům pískají. Jen jsem mu (rozhodčímu) podával míč," tvrdil Wallace.

Denver zase vyhrál venku

Denver potvrdil vítězstvím 109:102 v Milwaukee, že se mu víc daří na palubovkách soupeřů než doma. Před vlastním publikem má coloradský tým zápornou bilanci 13:14, zatímco venku vyhrál 12 z 22 utkání, což je v této fázi sezony jeho nejlepší vizitka od vstupu do NBA v roce 1976. "Možná bychom měli hrát všech 82 zápasů venku," žertoval kouč George Karl. K výhře jeho mužstva přispěl 29 body Carmelo Anthony.

Houston se oklepal z nejtěžší porážky v sezoně, kterou mu uštědřili v pátek basketbalisté Dallasu, a zdolal Charlotte 104:83. Texaský celek smazal v průběhu zápasu jedenáctibodové manko i zásluhou čtyřicetiletého Dikembe Mutomba, jenž skvěle zastoupil zraněného čínského pivota Jao Minga. Veterán v týmu Rockets dal 14 bodů a doskočil stejný počet míčů. "Pořád se v tom vyzná a ví jak na to," ocenil Mutombův výkon trenér poraženého týmu Bernie Bickerstaff.

Výsledky:
New Jersey - Orlando 93:78, Detroit - Toronto 98:92, New Orleans - Memphis 114:99, Seattle - Sacramento 93:114, Houston - Charlotte 104:83, Utah - New York 104:102 po prodl., Milwaukee - Denver 102:109.