Jackson nastoupil později kvůli soudu, prohře nezabránil

DENVER

Rovnou ze soudní síně zamířil na pondělní zápas basketbalové NBA v Denveru s domácími Nuggets rozehrávač Golden State Warriors Stephen Jackson. V Indianapolis musel vypovídat kvůli potyčce, do které se zapletl loni na podzim před tamním nočním klubem. Do hry se zapojil až po druhé čtvrtině a prohře 111:123 nezabránil. Ve zbývajících utkáních porazil Detroit Los Angeles Clippers 92:74 a Utah Atlantu 102:76.

Stephen Jackson (uprostřed) v utkání proti Denveru.

"Chtěl jsem strašně moc hrát. Dokonce jsem kvůli průtahům s letem zvažoval, že bych jel pronajatým autem. Nepustili mě ale z paluby," řekl Jackson agentuře AP. Původně měl dorazit do Denveru tři hodiny před utkáním, ale kvůli špatnému počasí muselo letadlo na mezipřistání v Colorado Springs, které je zhruba 90 minut jízdy od Denveru. "Uvažoval jsem, že než Stephen dorazí, vezmu na lavičku někoho z diváků," žertoval s reportéry kouč Don Nelson. Warriors totiž nastoupili k utkání pouze s osmi hráči, minimálním počtem, který pravidla dovolují.

Jackson nakonec do haly Pepsi Center přijel až po prvních dvou čtvrtinách a odehrál 19 minut. "Jsem opravdu naštvaný, že jsem nemohl klukům pomoci," prohlásil osmadvacetiletý rozehrávač.

Jackson svědčil u soudu proti Deonu Willfordovi, který do basketbalisty najel autem při loňské podzimní potyčce před nočním klubem v Indianapolis. Hráč Golden State zase v sebeobraně několikrát vystřelil do vzduchu legálně drženou pistolí. Willfordovi hrozí až devítileté vězení.

Jacksona zřejmě čekají veřejně prospěšné práce

V dubnu začne proces s Jacksonem, který je obviněn z nezákonného použití násilí a výtržnictví. Podle právníků ale spíš než k odnětí svobody bude sedmadvacetiletý basketbalista odsouzen k veřejně prospěšným pracím. Tribunálu navíc předsedá stejná soudkyně, která v sezóně 2004/2005 udělila Jacksonovi, tehdy hráči Indiany Pacers, pokutu 10 tisíc dolarů za účast ve skandální rvačce s fanoušky při zápase v Detroitu.

Basketbalisté Detroitu si při výhře nad Clippers připsali sedmé vítězství po sobě. Vedoucí tým Východní konference vyhrál posledních osm vzájemných duelů s kalifornským celkem.

Hráči týdne jsou Anthony a Wayde

Hráčem týdne v Západní konferenci basketbalové NBA se stal Carmelo Anthony z Denveru Nuggets. Na východě byl oceněn Dwyane Wayde z Miami Heat.

Anthony, jenž tento titul získal potřetí v sezóně a celkově pošesté, si uznání vysloužil průměrným ziskem 30,3 bodu, 8,3 doskoku a 7,8 asistencí ve čtyřech utkáních. Nuggets si v nich připsali dvě výhry a stejný počet proher. V duelu s Phoenixem navíc dvaadvacetiletá hvězda zaznamenala první triple-double v kariéře, když měla dvojciferné skóre nejen v bodech (31) a doskocích (10), ale i v asistencích (10).

Wade byl také zvolen Hráčem týdne potřetí v letošní sezóně. Miami s ním ve čtyřech posledních utkáních jen jednou prohrálo. Pětadvacetiletý rozehrávač zaznamenal v průměru 27,5 bodu, 8,8 asistencí a 4 doskoky.

Carmelo Anthony pár hodin poté, co byl vyhlášen Hráčem týdne, přispěl 28 body k již zmiňovanému vítězství 123:111 nad Golden State. Stejným bodovým příspěvkem pomohl k výhře i J. R. Smith.

Basketbalisté Detroitu porazili v NBA Los Angeles Clippers 92:74 a připsali si sedmé vítězství po sobě. Vedoucí tým Východní konference vyhrál posledních osm vzájemných duelů s kalifornským celkem.

Výsledky:
Detroit - LA Clippers 92:74, Utah - Atlanta 102:76, Denver - Golden State 123:111.
2.Denver50262452,0
3.Minnesota51242747,1