Živě

Syn prvního Čecha v NBA Jan Zídek bude hrát v USA na univerzitě

5. června 2019 11:49 - Praha

Pokračovatel slavného basketbalového rodu Jan Zídek vyrazí do Spojených států, podobně jako kdysi jeho otec Jiří, první Čech, který se prosadil do NBA. Devatenáctiletý odchovanec USK Praha bude od příští sezony nastupovat ve vysokoškolské soutěži NCAA za tým univerzity Pepperdine, která sídlí v Malibu.

 

Twitter

V Kalifornii v minulosti působil i jeho otec, který hrál v Los Angeles za UCLA a v roce 2015 získal titul v NCAA. Z prestižní univerzity se odrazil k angažmá v NBA, kde oblékal dresy Charlotte, Denveru a Seattlu.

"Táta byl v kontaktu s hlavním trenérem (Pepperdine) Lorenzem Romarem, který byl asistentem na UCLA v době, kdy tam táta hrál. Od té doby s ním táta udržoval kontakt. Před půl rokem se mu táta zmínil o mně, že bych chtěl hrát univerzitní basket v Americe," uvedl na webu USK Jan Zídek, který uplynulou sezonu odehrál v druholigovém týmu Wolves Radotín.

K přijetí na univerzitu musel prokázat nejen basketbalové schopnosti, ale také složit zkoušky. "Chtěl jsem se hlavně dostat na univerzitu, která hraje první divizi NCAA a je na slušné akademické úrovni. Ještě přesně nevím, jak bude škola probíhat, jaké budu mít předměty. Týmové tréninky jsou asi jeden denně, plus těžká posilovna dvakrát týdně. Přístup k hale je výborný, můžu jít prakticky skoro kdykoliv střílet, to samé s posilovnou. Podmínky pro zlepšování hráče jsou výborné," libuje si Zídek, který je vnukem českého Basketbalisty století Jiřího Zídka staršího.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.