Washington přišel o střelce Arenase a prohrál se Charlotte

NEW YORK

Basketbalisté Washingtonu ve středečním utkání zámořské NBA ztratili nejlepšího střelce Gilberta Arenase. Lídr týmu z americké metropole odehrál sotva dvě minuty domácího utkání se Charlotte, než si při kolizi s Geraldem Wallacem poranil levé koleno, a Wizards bez něj prohráli 100:108.

V klubu, který má takřka jistou jistou účast v play off, zavládlo po ztrátě hvězdy zděšení. Bez mozku týmu, jenž je nejlepším střelcem i nahrávačem, se nedávají Wizards příliš velké šance na dlouhou cestu vyřazovacími boji. "Snad je jen otřesený, ne zraněný," přál si rozehrávač Antonio Daniels. "Kéž by to nebylo tak zlé, jak to vypadalo. Už tu ale byla spousta týmů, které se po zranění superstar vzepjaly a mnoho toho dokázaly. Záleží na psychice, dokažme, že jsme tým," burcoval Antawn Jamison.

Dokonce tři hráče základní sestavy ztratili New Orleans Hornets, přesto se v prodloužení radovali z vítězství nad Seattlem 101:92, které jim udržuje teoretické naděje na play off. Během zápasu se postupně zranili Tyson Chandler, Desmond Mason a Chris Paul a s domácími to nevypadalo dobře, když v závěrečné čtvrtině zaznamenali jen šest bodů, což je smutný klubový rekord. V nastaveném čase přesto soupeř nestačil a Hornets vyhráli i šesté prodloužení, které v této sezóně hráli.

Na desátém místě v Západní konferenci mají na kontě o dvě vítězství méně než osmí Los Angeles Clippers, kteří obstáli v těžké a prestižní zkoušce proti městským rivalům Lakers. Slavnější soupeře porazili 90:82 a nezabránilo tomu ani 29 bodů Kobeho Bryanta. Lakers si připsali čtvrtou prohru z pěti posledních zápasů a na šestém místě tabulky budou ještě odrážet nápor jak středečního soupeře, tak sedmého Denveru i devátého Golden State, které ve středu také vyhrály.

McGradyho absence pomohla Warriors k vítězství

Warriors si vyšlápli na favorizovaný Houston, využili absence kanonýra Tracyho McGradyho a zvítězili na palubovce jistého účastníka play off 110:99. Sedmi trojkami a celkem 27 body k tomu přispěl Jason Richardson. "Basketbaloví bohové byli s námi, protože Tracy nemohl hrát," řekl rozehrávač Stephen Jackson na adresu soupeřovy hvězdy, která po šesti minutách odstoupila se zraněním zad.

Denver přestřílel 120:115 Sacramento a přivítal tak zpět na lavičce trenéra George Karla, který předchozí dva dny strávil se synem, jemuž lékaři odoperovali rakovinový nádor. "Moc se nám ulevilo, že všechno dobře dopadlo," nechal se slyšet s 31 body nejlepší střelec vítězů Carmelo Anthony. "Teď nemyslíme na to, jestli přeskočíme Lakers. Myslíme na kouče a pak taky na nedodělanou práci, která nám ještě zbývá," upozornil Anthony, že prioritou je jakýkoliv postup do play off.

Výsledky:
Washington - Charlotte 100:108, Orlando - Toronto 108:111, New Jersey - Atlanta 101:86, New York - Philadelphia 90:92, Detroit - Chicago 88:106, LA Clippers - LA Lakers 90:82, New Orleans - Seattle 101:92 po prodl., Houston - Golden State 99:110, Denver - Sacramento 120:115, Portland - Utah 94:89, Milwaukee - Boston 98:89.
10.New Orleans75354046,7
11.Minnesota74314341,9
12.Portland74304440,5
Sacramento74304440,5
14.Seattle75304540,0
15.Memphis76195725,0
Poznámka: Čísla za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Týmy označené "x" mají jistou účast v play off, týmy označené "y" si zajistily prvenství v divizi.