Liga basketbalistek zná tři semifinalisty

Tři ze čtyř čtvrtfinálových sérií ligy basketbalistek skončily podle předpokladů po dvou zápasech a do bojů o medaile postoupily favorizované celky Gambrinusu Brno, USK Praha a Trutnova. V sérii mezi Hradcem Králové a Valosunem Brno se potvrdily papírové předpoklady, že půjde o nejvyrovnanější čtvrtfinále a o soupeři brněnských mistryň rozhodne až třetí zápas.

Hradecké basketbalistky v pátek zvítězily 70:62 a v sobotu od 16:00 budou mít znovu výhodu domácího prostředí.

Mistrovský Gambrinus deklasoval na domácí palubovce Slovanku Tábor 134:47, zatímco USK měl s Karlovými Vary o něco větší práci a zvítězil 82:52. Karlovy Vary držely krok v celé první čtvrtině, ve které dostal dvě technické chyby domácí trenér Lubor Blažek a musel opustit halu. "V první čtvrtině jsme se vyrovnávaly s velice tvrdou hrou soupeře. Až od druhé čtvrtky se nám dařilo navyšovat náskok a v závěru si s chutí zahrála i celá naše lavička," řekl asistent trenéra Ivan Beneš, který zápas dokoučoval.

Trutnovské basketbalistky, které v prvním duelu vyhrály na Spartě až po prodloužení, v pátek porazily pražského soupeře 72:51. Už krátce po změně stran vedly o 16 bodů, ale poté dala Sparta čtyři trojky za sebou. Trutnov však za stavu 50:46 nápor soupeře zastavil a v poslední čtvrtině jasně dominoval.

Utkání v Hradci bylo vyrovnané a takřka neustále v něm vedl domácí celek. Brňanky v prvním poločase překlopily skóre na svoji stranu maximálně o bod, než se po trojce Zrůstové a koši Svobodové dostaly v úvodu druhé půle do svého maximálního náskoku 43:40. Dalších jedenáct bodů ale vstřelily domácí hráčky a soupeř, který do play-off postoupil jako vítěz nadstavbové skupiny A2, už jejich vítězství ohrozit nedokázal.

Výsledky - čtvrtfinále, 2. zápasy:
Gambrinus Brno - Slovanka Tábor 134:47 (43:12, 74:32, 104:45)
Nejvíce bodů: Kulichová 29, Machová 25, Žirková 22, Vítečková 13, Večeřová a Johnová po 12 - Kolářová 10, Perželová 6, Sokolová a Kubařová po 5. Rozhodčí: Paulík, Jedlička. Trestné hody: 26/20 - 5/4. Fauly: 10:20. Trojky: 8:5. Diváci: 120. Nejlepší hráčka: Kulichová. Konečný stav série: 2:0.
USK Praha - Karlovy Vary 82:52 (23:20, 45:35, 70:45)
Nejvíce bodů: Burseová 15, Hartigová 13, Volná a Daleyová po 12, Le Dréanová 11 - Serbáková 13, Dlouhá 12, Vodrážková 10. Rozhodčí: Šedivý, Šikner. Trestné hody: 34/25 - 18/9. Fauly: 17:25. Trojky: 3:7 Diváci: 100. Nejlepší hráčka: Daleyová. Konečný stav série: 2:0.
Trutnov - Sparta Praha 72:51 (24:17, 41:30, 53:46)
Nejvíce bodů: Mišurová a Ziklová po 20, Petrovická 10 - Reeseová 19, Kysilková 9, Kohoutová 7. Rozhodčí: Zachara, Znamínko. Trestné hody: 16/13 - 26/18. Fauly: 23:23. Trojky: 3:5. Diváci: 733. Nejlepší hráčka: Ziklová. Konečný stav série: 2:0.
Hradec Králové - Valosun Brno 70:62 (22:17, 35:34, 55:49)
Nejvíce bodů: Hanksová 21, Bartoňová 17, Nováková 8 - Svobodová 19, Zrůstová 14, Mayesová 13. Rozhodčí: Macela, L. Lukeš. Trestné hody: 32/20 - 32/22. Fauly: 28:22. Trojky: 2:2. Diváci: 567. Nejlepší hráčka: Hanksová. Stav série: 1:1.