Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Švédsko - Lotyšsko 77:62

Basketbalistky Švédska a Británie prošly do čtvrtfinále ME

1. července 2019 23:16 - Riga/Praha

Basketbalistky Švédska a Velké Británie postoupily do čtvrtfinále mistrovství Evropy. V dnešních osmifinále si s rozdílnou úspěšností vedly oba týmy, které postoupily ze základní skupiny na úkor českého celku. Zatímco Seveřanky, které s výběrem Štefana Svitka prohrály, porazily v Rize domácí reprezentaci 77:62, Černá Hora, jež v neděli vítězstvím o 13 bodů poslala český tým předčasně domů, podlehla Britkám vysoko 71:92.

Švédky, jejichž příštím soupeřem bude Srbsko, dovedla do čtvrtfinále autorka 21 bodů Frida Eldebrinková, bývalá hráčka Žabin Brno a USK Praha. Černohorky neubránily především Temi Fagbenleovou a Karlie Samuelsonovou, které se podělily o 57 bodů (29+28). Británie je ve čtvrtfinále premiérově a o postup do semifinále se utká s Maďarskem.

Mistrovství Evropy basketbalistek v Srbsku a Lotyšsku:
Osmifinále:
Švédsko - Lotyšsko 77:62 (45:23)
Velká Británie - Černá Hora 92:71 (44:41)
Švédky se ve čtvrtečním čtvrtfinále utkají se Srbskem, Britky s Maďarskem.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.