Karviná si výhrou nad Jičínem zajistila i postup v poháru

KARVINÁ

Házenkáři Karviné si v neděli proti Jičínu připsali nejen očekávané vítězství do extraligové tabulky, ale vybojovali i postup do semifinále Českého poháru. Nejlepší domácí tým posledních let vyhrál 30:16 a dlouhodobou část ovládl s osmibodovým náskokem před nejbližším pronásledovatelem Zubřím. Na pátém místě Jičína se nic nezměnilo.

Házená - ilustrační foto.

Karvinským hráčům k další snadné výhře pomohla i tragická střelecká forma soupeře, který v prvním poločase nedal 20 minut jediný gól. Ve druhé části utkání domácí trenér Jiří Kekrt dal příležitost všem hráčům z lavičky, i ti udrželi vysoký rozdíl ve skóre.

V extralize zahájí Baník semifinálovou sérii s Lovosicemi v sobotu 28. dubna na domácí palubovce. Ve Final Four domácího poháru doplnil vlastní juniorku, pražskou Duklu a Zubří. Finálový turnaj by se měl uskutečnit v závěru května.

Výsledek:
Karviná - Jičín 30:16 (15:7)
Nejvíce branek: Kuzo 5/2, Indjič 5, Zdráhala a Kubis po 4 - Brykner 4, Kvasnička 3. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/2. Vyloučení: 8:6. Diváci: 500.