Házenkáři Karviné porazili v semifinále Lovosice i podruhé

KARVINÁ

Házenkáři Karviné vedou v semifinálové sérii extraligy po dvou domácích zápasech nad Lovosicemi 2:0 a výrazně tak nakročili za postupem do finále. Třetí utkání, jež už může sérii ukončit, se hraje v sobotu 5. května v Lovosicích. V druhé sérii je stav mezi Zubřím a pražskou Duklou nerozhodný 1:1.

Házená - ilustrační foto.

Hosté z Lovosic se v sobotu na obhájce titulu dobře připravili a až do 40. minuty jim byli vyrovnaným soupeřem. Pak ale Karvinští zlepšili obranu a rychlým i postupným útokem zaznamenávali jednu branku za druhou. K nejlepším hráčům vítězného celku patřili brankář Marjanovič a střelec deseti gólů Kuzo.

V neděli naopak Karviná hosty jasně přehrála. Hráči Lovosic byli po sobotě unavení a nedovedli klást takový odpor jako v prvním střetnutí. Své technické nedostatky nahrazovali tvrdostí, na kterou doplatil v 25. minutě domácí Veljo Kindić, který musel být převezen do nemocnice s tržnou ranou v obličeji. V týmu Karviné se tentokrát zaskvěl talentovaný osmnáctiletý gólman Tomáš Mrkva, který vedle řady střel ze hry kryl i tři sedmimetrové hody.

Zubří vyhrálo v sobotu první poločas, ale Dukla pak rozhodla o úvodním semifinálovém vítězství šňůrou pěti branek za sebou. Po devíti gólech nastříleli za Pražany Šíp a Brabec.

K vyrovnání série v neděli házenkářům Zubří pomohla i mohutná podpora fanoušků. Po celé utkání byli domácí jednoznačně lepší: lépe bránili, vycházela jim střelba i rychlé protiútoky. Už v poločase vedlo Zubří o sedm gólů a ani v druhé polovině zápasu nedalo Dukle šanci pomýšlet na zvrat.

Play-off - Semifinále:
Sobota:
Karviná - Lovosice 30:23 (14:11)
Nejvíce branek: Kuzo 10/6, Plšek a Zdráhala po 5 - Kratochvíl 8/1, Bouček 5/1. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/2. Vyloučení: 9:8. Diváci: 500.
Zubří - Dukla Praha 25:30 (13:12)
Nejvíce branek: Opálka 8/5, M. Hrstka a J. Hrstka po 5 - Šíp 9, Brabec 9/4. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/4. Vyloučení: 9:6. Diváci: 1000.
Neděle:
Karviná - Lovosice 29:19 (13:8)
Nejvíce branek: Mrózek 6/2, Plšek 6, Zdráhala 5/2 - Sochor 5/1, Bouček 3/1, Kylíšek 3. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 7/4 - 6/3. Vyloučení: 3:5. ČK: 57. Kylíšek, 59. Brabec (oba Lovosice). Diváci: 800. Stav série: 2:0.
Zubří - Dukla Praha 32:25 (19:12)
Nejvíce branek: Opálka 8/5, Krupa 7/2, Kulišťák 6 - Stehlík 5, Kotrč a Rams po 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 8/7 - 1/1. Vyloučení: 12:7. Diváci: 900. Stav série: 1:1.