Welsch si finále Euroligy nezahraje, postoupilo CSKA

ATÉNY

Basketbalisté CSKA Moskva mají i po semifinále Evropské ligy možnost obhájit loňský titul z Prahy. V úvodním utkání turnaje Final Four v Aténách v pátek ruský klub porazil Unicaju Málaga v sestavě s českým reprezentantem Jiřím Welschem 62:50 a v nedělním finále se střetne s domácím Panathinaikosem. Ten večer vyřadil jiné španělské mužstvo Tau Cerámica po výsledku 67:53.

Welsch odehrál v týmu španělského mistra 15 minut, dal dva body a připsal si dva doskočené míče. Málaze proti favorizovaným Moskvanům chyběl klíčový pivot Daniel Santiago, a když Unicaja na konci poločasu nedala pět minut koš a prohrávala už 24:33, vypadalo to na snadnou cestu CSKA do finále. Úvod druhé půle však španělskému mužstvu vyšel a šňůrou sedmi bodů se dokázalo vrátit do zápasu.

Marko Tušek, který nastoupil i s pochroumaným kotníkem, pak na počátku poslední čtvrtiny dokonce dostal trojkou Málagu do vedení 47:46, jenže další koš pak jeho spoluhráči přidali až v samém závěru. CSKA mezitím 14 body za sebou získal rozhodující náskok. Welsch tak nenaváže na triumf svého předchůdce v NBA Jiřího Zídka, jenž vyhrál s Žalgirisem Kaunas Euroligu v roce 1999.

První semifinále přineslo nejnižší skóre ve Final Four za posledních deset let. "Vyhráli jsme díky excelentní obraně," prohlásil trenér obhájců prvenství Ettore Messina.

Ve večerním zápasu pak byli střelci jen o málo úspěšnější. Panathinaikos začal před bouřícími tribunami mohutným náporem a v poločase už vedl čtrnáctibodovým rozdílem. V závěrečné čtvrtině se ještě Cerámica nadechla ke stíhací jízdě, ale přiblížila se jen na šest bodů.