Rubriky:

Míčové sporty

Welsch: Třetí místo je sladkou tečkou za Evropskou ligou

8. května 2007 11:45 - MÁLAGA/PRAHA

Na svoje první Final Four bude basketbalista Jiří Welsch vzpomínat v dobrém, přestože tajně snil o tom, že se po Jiřím Zídkovi stane druhý českým vítězem prestižní soutěže v historii.

Welsch se svojí Málagou sice nepřešel přes semifinálovou bariéru, kde španělští šampióni po boji podlehli loňskému vítězi Euroligy CSKA Moskva, ale českému reprezentantovi hodně zvedla náladu výhra v souboji o třetí místo ve španělském derby s Tau Céramica. Málaga o vítězství rozhodla vteřinu před koncem hrací doby.

"Zakončili jsme Final Four výhrou, což jsme si moc přáli. Takže třetí místo je takovou sladkou tečkou za celou soutěží," řekl v rozhovoru s ČTK odchovanec holického basketbalu. "Jen je trochu škoda, že jsme za třetí místo ani nedostali žádné medaile. Už to byl spíš opravdu jen takový zápas o dobrý pocit," dodal Welsch s úsměvem.

S odstupem v něm už spíš převládala radost z vybojované třetí pozice než smutek po porážce v pátečním semifinále s Moskvou, kdy Málaga přišla o výhru až v úplném závěru. Hlavně, když si vzpomněl na bídný vstup do sezóny, kdy jeho týmu reálně hrozilo vyřazení už ze základní skupiny.

Litoval absence klíčových hráčů 

"Naše cesta soutěží vůbec nebyla jednoduchá, ale udělali jsme velký kus práce a o to cennější pro nás to konečné třetí místo je. Jen je škoda, že nám ve Final Four chyběli klíčoví hráči, možná bychom mohli pomýšlet ještě výš," připomněl Welsch absenci opor Santiaga, který vypadl už před několika týdny kvůli operaci oka, a Cabezase s Rodríguezem. Ti zase nedokončili zápas s CSKA.

Sedmadvacetiletý basketbalista se už při pomyšlení na páteční semifinálový nezdar netrápil tak jako bezprostředně po utkání, kdy v táboře Málagy vládlo velké zklamání. "Trochu to ve mně ještě hlodá, protože asi nikdo kromě nás nečekal, že bychom mohli CSKA takhle potrápit. Ale teď ve mně spíš převažuje radost z toho, že jsme dokázali zvládnout ten zápas o třetí místo," vysvětloval Welsch, který byl ale sám ke svým výkonům kritický.

Rozhodně prý nezahrál podle svých představ, přestože pokaždé nastoupil v základní pětce. "Moc se mi nedařilo, přestože jsem se před Final Four cítil velmi dobře a v pohodě. Hlavně v semifinále s CSKA to nebylo optimální, což mě mrzelo," uvedl český reprezentant, který do Málagy přestoupil loni v létě po čtyřletém působení v zámořské NBA.

Hráči dostali dva dny volno

V Málaze ale se třetím místem panuje spokojenost. Když tým Unicaji v noci z neděle na pondělí čekal na aténském letišti na zpáteční cestu domů, srdečně prý hráče zdravily i stovky fanoušků, kteří mužstvo doprovázeli do řecké metropole. "Byli šťastní a děkovali nám za to, jak jsme Final Four zvládli," uvedl Welsch.

Nečekané odměny se po návratu do Málagy dočkali i hráči. Náročný kouč Sergio Scariolo totiž dal hráčům na pondělí a úterý volno. "Během týdne se to v sezóně stalo úplně poprvé. A není to špatná změna," pochvaloval si bývalý hráč Pardubic a pražské Sparty změnu zažitého programu.

"Ale je fakt, že poslední týdny byly náročné. A i ten krátký odpočinek nám pomůže v tom, abychom se dali dohromady, protože teď jsme tak trochu ve zdravotním rozkladu. Před náročným play-off se ale hodí každá chvilka volna," dodal Welsch, kterého o víkendu čeká s Málagou poslední utkání základní části španělské ligy.

Ve vyřazovací části možná Málaga v prvním kole narazí právě na Tau, kterému v Aténách uštědřila první prohru v sezóně. "V sezóně jsme s nimi předchozí tři zápasy prohráli, tak se to teď konečně otočilo. Před play-off by to pro nás mohlo být povzbuzení a psychická výhoda," uvažoval Welsch.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty