Rubriky:

Míčové sporty

Jíchův Kiel připravily o německý Superpohár sedmimetrové hody

21. srpna 2019 21:44 - Düsseldorf

Sedmimetrové hody připravily bývalého nejlepšího házenkáře světa Filipa Jíchu o první trofej v roli hlavního trenéra Kielu. Celek, v jehož dresu český reprezentant v minulosti sbíral úspěchy jako hráč, podlehl v utkání o německý Superpohár bundesligovým šampionům z Flensburgu.

 

Pavel Lebeda/ch.cz

Zápas v Düsseldorfu skončil nerozhodně 28:28, v rozstřelu prohrál držitel Německého poháru 3:4. Ve vítězném mužstvu se osmi brankami blýskl Johannes Golla. Flensburg získal trofej potřetí, Kiel v minulosti vyhrál Superpohár devětkrát.

Sedmatřicetiletý Jícha do jara působil jako asistent legendárního islandského kouče Alfreda Gíslasona, pod jehož vedením předtím za Kiel hrál. S německým týmem získal jako hráč sedm ligových titulů, pět pohárových triumfů a dvě vítězství v Lize mistrů.

ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.