Jíchův Kiel hravě postoupil do čtvrtfinále MS klubů

Dammán

Reprezentant Pavel Horák přispěl třemi góly k hladkému postupu házenkářů Kielu do čtvrtfinále mistrovství světa klubů. V saúdskoarabském Hammánu německý celek pod vedením českého kouče Filipa Jíchy deklasoval australské outsidery ze Sydney Uni 41:27. Ve středu čeká THW čtvrtfinálový duel s vítězem africké Ligy mistrů, egyptským celkem Zamalek SC.

Filip Jícha

Na turnaji Super Globe startuje deset týmů, vítěz obdrží prémii 400 000 dolarů (9,3 milionu korun). Kiel vyhrál klubový šampionát v roce 2011 v sestavě s Jíchou, který tehdy byl aktuálním držitelem ocenění pro nejlepšího házenkáře světa. Bývalý český reprezentant je od letoška hlavním trenérem mužstva, před týdnem mu až v dodatečném rozstřelu v německém Superpoháru proti mistrovskému Flensburgu unikl zisk první trofeje v nové roli.

Kiel získal pro účast v Saúdské Arábii divokou kartu od mezinárodní federace IHF jako vítěz Poháru EHF. Spolufavority turnaje jsou obhájci prvenství z Barcelony a vítězové Ligy mistrů Vardar Skopje z Makedonie.