Míčové sporty

Jíchův Kiel hravě postoupil do čtvrtfinále MS klubů

27. srpna 2019 18:04 - Dammán

Reprezentant Pavel Horák přispěl třemi góly k hladkému postupu házenkářů Kielu do čtvrtfinále mistrovství světa klubů. V saúdskoarabském Hammánu německý celek pod vedením českého kouče Filipa Jíchy deklasoval australské outsidery ze Sydney Uni 41:27. Ve středu čeká THW čtvrtfinálový duel s vítězem africké Ligy mistrů, egyptským celkem Zamalek SC.

Vlastimil Vacek, Právo

Na turnaji Super Globe startuje deset týmů, vítěz obdrží prémii 400 000 dolarů (9,3 milionu korun). Kiel vyhrál klubový šampionát v roce 2011 v sestavě s Jíchou, který tehdy byl aktuálním držitelem ocenění pro nejlepšího házenkáře světa. Bývalý český reprezentant je od letoška hlavním trenérem mužstva, před týdnem mu až v dodatečném rozstřelu v německém Superpoháru proti mistrovskému Flensburgu unikl zisk první trofeje v nové roli.

Kiel získal pro účast v Saúdské Arábii divokou kartu od mezinárodní federace IHF jako vítěz Poháru EHF. Spolufavority turnaje jsou obhájci prvenství z Barcelony a vítězové Ligy mistrů Vardar Skopje z Makedonie.

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.