Rubriky:

Míčové sporty

Házenkářky Slavie Praha získaly ve Veselí mistrovský titul

23. května 2007 19:43 - VESELÍ NAD MORAVOU

Proměněný sedmimetrový hod Černé šest sekund před koncem zápasu zajistil házenkářkám Slavie Praha mistrovský titul. V rozhodujícím pátém utkání ve středu Pražanky vyhrály ve Veselí 19:18 a ve finálové sérii play-off české části interligy 3:2 zvítězily na zápasy. Slavia otočila průběh finálové série třemi výhrami za sebou.

Házenkářky Veselí v domácím bouřlivém kotli udávaly v úvodu zápasu tempo a po čtyřech minutách vedly 3:1. K náskoku jim napomohla i hodně nervózní hra Slavie, která ztrácela míče po chybách v rozehrávce a v obraně doplácela na přehnanou tvrdost. Když ale v deváté minutě přesně zakončující Černá vyrovnala na 3:3, průběh zápasu se nečekaně brzy otočil a Zachová se Štolfovou daly dalšími dvěma rychlými brankami signál k slávistickému trháku.

Domácí hráčky znervózněly, ztratily jistotu z úvodu zápasu. Proti přesnější a důraznější obraně Slavie působily značně bezradně, většinu střeleckých pokusů stačily dobře bránící soupeřky zblokovat a zbytek pochytala brankářka Průšová.

Slavia se prosazovala větší trpělivostí a hlavně přesnější koncovkou. Krizový moment potkal hostující hráčky ve 24. minutě, kdy po vyloučení skončil zápas předčasně pro Zachovou, která byla jedním z hlavních obranných pilířů Slavie. Přesto stačily do konce poločasu Pražanky postupně získat čtyřbrankový náskok.

I když Slavia po změně stran vedla brzy 12:7, domácí hráčky, vybičované bouřlivou kulisou, nerezignovaly. Zpřesnily hru v obraně a po rychlých protiútocích, které nejčastěji zakončovala Handlová, stačily v 45. minutě vyrovnat na 14:14. Snaha Veselí rozhodnout rychle o vítězství ale nepřinesla úspěch.

Domácí házenkářky po dvou hrubých chybách v rozehrávce nabídly soupeřkám možnost získat zpět tříbrankový náskok. Houževnatě bojující domácí tým ale stačil ještě jednou srovnat, když 25 sekund před koncem zápasu proměnila sedmimetrový hod Fleková. Jenže šest vteřin před koncem faulovala obrana Veselí pronikající Janečkovou, nejlepší střelkyně Slavie Černá sedmičku bezpečně proměnila a rozhodla o zisku titulu.

Výsledek - finále:
Veselí nad Moravou - Slavia Praha 18:19 (6:10), konečný stav série: 2:3.

Nejvíce branek: Handlová 5, Fleková 4, Durková a Pasciková po 3 - Černá 7, Štolfová 3, Zachová, Adámková, Jonášová a Janečková po 2. Rozhodčí: Karlubík, Faltus. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/4. Vyloučení: 7:5. Diváci: 600. Konečný stav série: 2:3.

Konečné pořadí české části interligy:

1. Slavia Praha, 2. Veselí n.M., 3. Olomouc, 4. Písek, 5. Zlín, 6. Kunovice.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty