Basketbalisté prohráli na turnaji v Itálii s Chorvatskem

Čeští basketbalisté v pondělí prohráli v úvodním utkání na přípravném turnaji v italském městě Porto San Giorgio s Chorvatskem 73:84. Nejlepším střelcem výběru trenéra Zdeňka Hummla byl se 17 body Reinberger, tým však doplatil na nepovedenou druhou čtvrtinu.

Tu Chorvati vyhráli třináctibodovým rozdílem a náskok už udrželi až do konce zápasu. Český tým se přitom v závěru ještě vzchopil a dvě a půl minuty před koncem snížil na rozdíl pouhých tří bodů, pak ale sám soupeři pomohl několika nepřesnostmi a ztrátami míčů.

Mužstvo se v Itálii připravuje na zářijové mistrovství Evropy, trenér Hummel vzal na úvodní letní prověrku většinou hráče z širšího kádru, protože hlavní opory si ještě plní klubové povinnosti. Češi se v úterý utkají s domácími Italy a ve středu turnaj zakončí duelem proti Slovensku.

ČR - Chorvatsko 73:84
Nejvíce bodů ČR: Reinberger 17, Slezák 11, Prášil 9.