Plzeňští házenkáři se nadřeli na výhru nad posíleným Brnem

Úřadující mistři extraligy házenkářů z Plzně vyhráli i druhý zápas nové sezony, ale v Brně se na dva body hodně nadřeli. V poločase byl stav vyrovnaný 14:14, až pak s pomocí gólmana Filipa Herajta odpor posíleného domácího celku zlomili a porazili ho 30:26.

Ilustrační foto.

Do Brna v létě přišlo osm nových hráčů, aby mu pomohli napravit nepovedenou sezonu a absenci v play off. Zatím však na první bodový zisk Moravané čekají. Doufat v něj dnes mohli zhruba 35 minut hry, než se Talent utrhl na tříbrankový rozdíl (20:17) a vedení už nepustil. Nejlepším střelcem vítězů byl se šesti góly Jan Stehlík.

Házenkáři Dukly v repríze čtvrtfinálové série zdolali Nové Veselí rovněž až díky převaze ve druhé půli. Poločas skončil 15:15, po závěrečné siréně byli Pražané rádi za výhru 30:28.