Basketbalisté prohráli na turnaji v Itálii s domácím výběrem

PORTO SAN GIORGIO

Čeští basketbalisté prohráli na přípravném turnaji v italském městě Porto San Giorgio i druhý zápas. Po pondělní porážce s Chorvatskem v úterý svěřenci trenéra Zdeňka Hummla nestačili ani na domácí Italy, kterým podlehli 71:88.

Českým reprezentantům se opět nepovedla druhá čtvrtina, kterou prohráli drtivým poměrem 6:34 a v poločase ztráceli už 39 bodů. Až zlepšeným výkonem po změně stran odvrátil tým hrozící debakl, nejlepším střelcem byl s 23 body brněnský rozehrávač Slezák.

Mužstvo se připravuje na zářijové mistrovství Evropy, trenér Hummel vzal na úvodní letní prověrku do Itálie většinou hráče z širšího kádru, protože hlavní opory si ještě plní klubové povinnosti. Ve středu od 21:15 se čeští basketbalisté utkají o konečné třetí místo se Slovenskem, které rovněž oba zápasy prohrálo.