Volejbalisté podlehli v Evropské lize v tie-breaku Slovincům

LUBLAŇ

Čeští volejbalisté prohráli v Evropské lize čtvrtý zápas za sebou. V Lublani v pátek svěřenci trenéra Zdeňka Haníka podlehli po dvouhodinové bitvě Slovinsku 2:3 a v tabulce skupiny B zůstali na posledním místě, zatímco jejich protivník se posunul do čela.

Po poměrně hladce prohraném úvodním setu zvládli čeští reprezentanti, jimž v Lublani chyběli zranění smečaři Hudeček a Popelka, další dvě koncovky a ujali se vedení 2:1. Čtvrtou sadu však potom opět ztratili poměrem 18:25 a v tie-breaku rovněž za domácím týmem jasně zaostali.

Podle asistenta trenéra Jana Svobody přitom mělo hostující mužstvo zápas rozehraný na vítězství 3:1, ale závěr se mu vůbec nepovedl. "Tu výhru jsme jim vlastně sami darovali svými chybami a netaktickým výkonem ve čtvrtém setu. Tie-break, to pak už bylo naše totální selhání na příjmu i v útoku z vysokých nahrávek. Bylo to od začátku jasné, strany se točily za stavu 8:4 pro ně," řekl ČTK Svoboda.

Druhý vzájemný zápas se v hale Tivoli ve slovinské metropoli hraje v sobotu od 17:00.