Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři vyhráli v Rize o gól

10. června 2007 19:40 - RIGA

Za postupem na ME, které příští rok v lednu uspořádá Norsko, vykročili čeští házenkáři. V prvním kvalifikačním utkání dokázali v neděli porazit v Rize domácí Lotyšsko 31:30 a v sobotní chomutovské odvetě by měli na šampionát dojít.

Národní tým bez nemocného pivota Juříčka přitom v prvním poločase prohrával až o tři góly, po pauze ale těžil z dobré obrany i brejků a mohl zvítězit výrazněji, kdyby nedošlo k uspokojení v závěru. „Jsem rád za tu výhru, ale nešlo o žádnou procházku růžovým sadem. Kluci to neměli jednoduché, hlavně kvůli tomu, že jejich výkon byl hodně kolísavý. Soupeř byl k poražení větším rozdílem a nemělo by se nám stát, že deset minut před koncem mám šest gólů navrch a takřka o ten náskok přijdeme,“ uvedl pro Právo trenér Pavel Pauza.

Připravenou taktiku citelně narušila absence Juříčka, který se zvýšenou teplotou vypadl ze sestavy na poslední chvíli. „Především v úvodu jsme nebyli dost důrazní, nechávali Lotyšům prostor a nadšeně bojující protivník dost zlobil. Hlavně z pravé strany, kde se dařilo levákovi Klešniksovi,“ tvrdil Pauza, jehož svěřenci museli celou první půli dotahovat skóre. „Museli jsme vystřídat i brankáře, Petru Štochlovi ze začátku statická obrana moc nepomohla. Až po příchodu jeho bratra Honzy se hra zlepšila,“ přiznal kouč.

Po změně stran došlo k radikálnímu obratu. „Začali jsme si počínat důsledněji při bránění a hned to nabízelo i rychlé protiútoky, které takřka neomylně zakončoval Sobol a často se trefoval i z druhé vlny Jícha. Právě tito dva zařídili obrat, který přišel během deseti minut a dostal domácí tým pod značný tlak,“ přiblížil důležité okamžiky duelu český kouč. Ve 49. minutě národní tým vedl 29:23, jenže víc než slibný náskok se téměř rozplynul.

„V závěru došlo z naší strany k trestuhodnému uspokojení. Zbytečně jsme promrhali možnost soupeře dorazit. Lotyšsko bojovalo do poslední chvíle a stihlo korigovat výsledek na rozdíl jediné branky. Je to jistě poučení před domácím zápasem, že nás nic nesmí ukolébat a rozhodně musíme předvést pečlivější hru. Snad to ale Chomutově přitáhne do hlediště diváky a hráči soupeře nepodcení,“ doplnil Pauza.

Lotyšsko - Česko 30:31 (16:14)
Sestava a branky ČR: P. Štochl, J. Štochl - Kubeš 2, Mičkal 1, Buchta, Vítek 1, Zdráhala, Nocar 2, Řezníček, Sobol 9/2, Hrubý 2, Hynek, Brůna 2, Jícha 12/1.
Nejvíce branek Lotyšska: Klešniks 9, Valkovskis 6. Rozhodčí: Baranowski, Lemanowicz (oba Pol.) Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/3. Vyloučení: 6:6. Diváci: 750.
Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty