Rubriky:

Míčové sporty

Hadrava je po osmifinále druhým nejvíc bodujícím volejbalistou ME

22. září 2019 21:02 - Nantes

Jan Hadrava byl nejen největším tahounem českých volejbalistů na evropském šampionátu, ale prosadil se i v konkurenci všech účastníků. Po skončení osmifinálové fáze je na druhém místě mezi nejvíce bodujícími hráči turnaje a také mezi nejlépe podávajícími.

 

Virginia Mayo, ČTK/AP

Osmadvacetiletý univerzál ve službách polského klubu Olštýn zazářil v posledním zápase skupiny proti Černé Hoře, které nasázel deset es. Celkem v šesti zápasech nasbíral es 25, o dvě nechytatelná podání více poslal soupeřům nizozemský univerzál Nimir Abdel-Aziz. Další hráči už výrazně zaostávají.

Stejné pořadí je také v hodnocení nejvíce bodujících hráčů šampionátu. Abdel-Aziz v šesti zápasech nasbíral 152 bodů, tedy v průměru 6,91 na set, Hadrava má 126 a průměr 5,48. Oba už si však statistiky nevylepší, protože Češi v antverpském osmifinále vypadli se Srby (0:3) a Nizozemci doma v Apeldoornu s Němci (1:3).

Volejbalisté do čtvrtfinále ME neprošli

Mezi evropskou elitu se prosadil také Adam Zajíček, který je třetí mezi blokaři. Bodových bloků předvedl kladenský volejbalista 16, před ním jsou Ukrajinec Jurij Semenjuk (20) a Ital Matteo Piano (18).

Právě Italové dnes zkompletovali seznam čtvrtfinalistů ME. V jediném dnešním zápase porazili v Nantes ve třech setech Turky a mohou se těšit na souboj s Francií. Zbývající dvojice tvoří mistři světa Poláci s Němci, ruští obhájci titulu se Slovinci a Srbové s Ukrajinci, kteří překvapivě v Antverpách vyřadili domácí Belgičany.

Dvě čtvrtfinále se hrají v pondělí, dvě v úterý. Šampionát, který poprvé spolupořádají čtyři země, vyvrcholí v neděli v Paříži.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.