Volejbalisté získali v Portugalsku druhou výhru v Evropské lize

PÓVOA DE VARZIM

Českým volejbalistům se v Portugalsku podařilo zastavit sérii porážek v Evropské lize. Nad domácím týmem ve městě Póvoa de Varzim navíc vyhráli bez ztráty setu a po téměř měsíci se dočkali druhého vítězství v soutěži. Trenér Zdeněk Haník se vrátil při tvorbě základní sestavy k nahrávači Ticháčkovi a z liber tentokrát vzal Polanského.

Doma v Plzni čeští reprezentanti uhráli na začátku června proti Portugalcům ve dvou zápasech jediný set, tentokrát měli od prvních výměn navrch. "Od začátku se nám dařilo, pořád jsme byli nad nimi a vedli. Ve druhém setu vystřídali skoro celý mančaft, ale ztrátu vlastně jen snížili na 17:25," popsal pro ČTK průběh asistent trenéra Jan Svoboda. Po dvou jasných setech se hra vyrovnala, ale spíše kvůli horšímu útoku českého týmu.

"Po žluté kartě pro jejich kapitána za stavu 5:5 jsme zase o dva body utekli, za stavu 12:11 ale Portugalci poprvé a naposledy v zápase vedli. Konec byl dramatický. My proměnili až šestý mečbol, oni měli za stavu 28:27 jeden setbol," dodal Svoboda. Zápas zakončil dvěma esy smečař Popelka.

Šanci na postup do Final Four, jehož pořadatelem budou právě Portugalci 7. a 8. července, ztratili čeští volejbalisté už dříve a i přes výhru zůstali poslední ve skupině B. Naopak na boje o medaile se už mohou těšit Slovinci.

Odvetu na portugalské půdě odehrají Češi v neděli od 17:00, pak už je bude čekat jen dvojzápas v Řecku. Právě nad ním hned v prvním utkání Evropské ligy jako nad jediným soupeřem dosud zvítězili.