Kladenští volejbalisté zahájili sezonu domácí prohrou se Lvy

Volejbalisté Karlovarska i Liberce splnili v úvodním extraligovém kole roli favoritů, ale Kladno vstoupilo do sezony porážkou. V domácí hale Orli podlehli v pěti setech Lvům z Prahy a s tímto soupeřem prohráli poprvé po devíti letech.

Ilustrační foto

Obhájce stříbra Liberec po prohraném úvodním setu otočil zápas s Ústím nad Labem. Karlovarsko přehrálo 3:0 Zlín a vykročilo ideálně do sezony, v níž chce napravit až páté místo z jarního play off.

Kladenští hráči byli proti posíleným Lvům vždy o set pozadu a tie-break ztratili 10:15. Slovinský univerzál v dresu vítězů Matej Mihajlovič se vrátil do české soutěže 23 body, před pražským týmem totiž v sezoně 2014/15 působil v Karlovarsku.

Kladnu nová posila bývalý brněnský univerzál Stefan Okošanovič k výhře nepomohl, byť nasbíral 27 bodů.