Rubriky:

Míčové sporty

V Luzernu vyhráli německé beachvolejbalistky a domácí Švýcaři

8. července 2007 18:25 - LUZERN

Německé plážové volejbalistky Katrin Holtwicková a Ilka Semmlerová vyhrály turnaj Evropského okruhu v Luzernu a upevnily si vedení v průběžném pořadí. V nedělním finále porazily rakouskou dvojici Sara Montagnolliová-Ebenbichlerová, Sabine Swobodová ve dvou setech.

 

United sport partners

Vyvrcholení soutěže mužů bylo nepoměrně dramatičtější, ve prospěch domácího páru Patrick Heuscher, Sascha Heyer ho rozhodl až 52. míč v třetí sadě. Švýcarští volejbalisté obsadili i třetí místo zásluhou bratrů Martina a Paula Lacigových.

Lenka Háječková s Petrou Novotnou obsadily v Luzernu páté místo, Robert Kufa a Pavel Rotrekl dosáhli po postupu z kvalifikace na sedmou pozici. Švýcarský turnaj byl dotován částku 100 000 eur, vítězné páry získaly prémii 11 050 eur, za páté místo obdržely české reprezentantky tři tisíce.

Evropský okruh se skládá z pěti turnajů, jejichž výsledky určí účastníky ME na konci srpna ve Valencii. Poslední díl základní části se uskuteční za měsíc v Haagu.

Výsledky:
Muži:
Finále: Heuscher, Heyer (Švýc.) - Boersma, Ronnes (Niz.) 2:1 (-18, 17, 25),
o 3. místo: M. Laciga, P. Laciga (Švýc.) - Matysik, Uhmann (Něm.) 2:0 (19, 17).
Ženy:
Finále: Holtwicková, Semmlerová (Něm.) - Montagnolliová-Ebenbichlerová, Swobodová (Rak.) 2:0 (16, 15),
o 3. místo: D. Schwaigerová, S. Schwaigerová (Rak.) - Pohlová, Rauová (Něm.) bez boje.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.