Juniorské basketbalistky začaly osmifinále MS prohrou se Švédskem

BRATISLAVA

České basketbalistky do 19 let podlehly v prvním zápase v osmifinálové skupině mistrovství světa v Bratislavě Švédsku 64:78. O výsledku definitivně rozhodla poslední čtvrtina, kterou svěřenkyně Mariana Svobody prohrály rozdílem jedenácti bodů. V úterý večer se český tým utká s Austrálií.

V prvním poločasu měly Češky mírně navrch. Začátek vyšel opoře družstva Hejdové a ve druhé čtvrtině se chytila rozehrávačka Bartoňová, která vstřelila tři trojky. Nejlépe na tom byl Svobodův výběr v 24. minutě. Elhotová proměnila nájezd a týn vedl 40:34.

Soupeřkám ale pomohl oddechový čas a následné dvě trojky a dvojka, kterými během jedné minuty otočily skóre. Poslední část už vyšla lépe švédskému družstvu.