Volejbalisté Brna napotřetí zvládli tie-break a porazili Zlín

Brno

Volejbalisté Brna odehráli v extralize třetí pětisetový zápas za sebou a po dvou nezdarech uspěli. V dohrávce 6. kola doma porazili poslední Zlín, v tie-breaku zvítězili 15:10. Jejich hlavní oporou byl autor 35 bodů Daniel Římal. Předtím Brňané prohráli 2:3 s Českými Budějovicemi a Libercem.

Ilustrační foto

Zlín vstoupil do soutěže pěti hladkými porážkami, až v minulém kole zabral a zdolal Ústí nad Labem. V Brně hosté dvakrát smazali ztrátu setu a připsali si do tabulky další bod, přesto zůstali na 12. místě.

"Před zápasem i po prvním setu bych ten bod asi bral. Rozhodl servis, domácím se dařil víc," řekl České televizi trenér Zlína Přemysl Obdržálek. Na esa byl souboj vyrovnaný, obě mužstva si na podání připsala 11 přímých bodů.

Brněnský kouč Ondřej Marek si pochvaloval, že tým po dvou prohraných zápasech tentokrát pátý set zvládl. "Ten mančaft je mladý a takovými zápasy si musí projít. Zlín hrál výborně, na servisu nám strašně zatápěl," uznal Marek.