Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Brna posílí v příští sezóně Američanka Whitmoreová

6. srpna 2007 13:14 - BRNO

Novou posilou basketbalistek Gambrinusu Sika Brno bude třicetiletá americká pivotka Tamika Whitmoreová, která v předchozí sezóně dopomohla Spartaku Moskva k vítězství v Evropské lize. Whitmoreová podepsala v Brně dvouletou smlouvu, v současnosti je 188 cm vysoká hráčka zámořské WNBA oporou Indiany Fever, jíž patří druhé místo ve Východní konferenci.

"Na místě menší pivotky jsme potřebovali posílit. Whitmoreová má velký hráčský potenciál. Nyní budeme mít čtyři až pět kvalitních pivotek," řekl ČTK manažer brněnských basketbalistek Jiří Hamza.

Ve WNBA hraje Whitmoreová už od roku 1999. Prvních pět sezón odehrála v New Yorku, další dvě sezóny v Los Angeles a poslední dva roky působí v Indianě. Do Evropské ligy se zapojila v loňské sezóně.

Nejdříve odehrála v polské Gdyni osm zápasů se střeleckým průměrem 17 bodů na utkání. V polovině sezóny ji angažoval Spartak Moskva, kde odehrála dalších osm zápasů s průměrem devět bodů. V ruském klubu byla za celou sezónu čtvrtou nejlepší střelkyní.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.