České basketbalistky porazily v přípravě Nizozemsko 75:57

České basketbalistky porazily v prvním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy Nizozemsko 75:57, o výsledku dnes v Brně rozhodl už úvodní poločas. Souhra českého týmu ale hlavně po přestávce hodně skřípala a poslední čtvrtinu dokonce vyhrály Nizozemky 18:15.

Domácí reprezentantky vstoupily do zápasu z plné fyzické přípravy. Nedařila se jim zejména střelba z tříbodového území, odkud z osmnácti pokusů pouze dvakrát trefily koš.

"Moc jsem od tohoto zápasu neočekával. Měli jsme pouze jeden herní trénink, chyběl nám cit pro míč. Soupeřky hrály bojovně, nám šlo hlavně o to, abychom se sehráli před zápasy se Švédskem v příštím týdnu," řekl novinářům po zápase trenér českých basketbalistek Jan Bobrovský.