Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Ryšavá a Petrová skončily v Haagu druhé

12. srpna 2007 15:14 - HAAG

Volejbalistky Tereza Petrová a Eva Ryšavá obsadily na turnaji Evropského okruhu v Haagu druhé místo. V nedělním finále na nizozemském písku podlehly ve třech setech domácí dvojici Rebekka Kadijková, Merel Moorenová.

 

Jiří Reichl

První sada byla vyrovnaná jen do poloviny, pak Nizozemky rychle získaly rozhodující náskok. Druhý set naopak začaly lépe české hráčky, které záhy vedly 8:3 a šanci už nepustily. V rozhodujícím dějství se ale karta znovu obrátila a za 45 minut proměnily Kadijková s Moorenovou druhý mečbol. "V tie-breaku dávaly lepší servis a lépe si poradily v útoku než v tom druhém setu, kdy jsme je ubránily. A my tam taky měly pár zbytečných chybiček," řekla Ryšavá.

Bývalá dvojnásobná mistryně Evropy se přitom dala s Petrovou dohromady pouze dočasně po nedávném zranění Hany Klapalové. V Haagu tato dvojice musela začít v kvalifikaci, v pátek pak hned v prvním kole hlavní soutěže prohrála s krajankami Soňou Novákovou a Petrou Novotnou.

Z oprav až do finále

Z oprav však potom Ryšavá s Petrovou dokázaly dojít až do finále. "Hrály jsme už čtvrtý den a bylo to docela kruté, včera jsme hrály tři zápasy hned po sobě. I v tom měly Holanďanky dneska navrch, byly přece jenom čerstvější," dodala česká volejbalistka.

Poslední turnaj pětidílného Evropského okruhu v Haagu rozhodoval o účastnících mistrovství Evropy, které se koná od 23. do 26. srpna ve Valencii. "Je tam docela složitý systém, počítají se i body ze světa, ale myslím si, že by nám ten dnešní výsledek měl na Valencii stačit," prohlásila Ryšavá.
Domácí dvojice vyhrála v Haagu i soutěž mužů, v nizozemském finále se po dvou setech radovali Emiel Boersma a Bram Ronnes.

Muži:
Finále: Boersma, Ronnes - Nummerdor, Schuil (všichni Niz.) 2:0 (18, 21),
o 3. místo: Matysik, Uhmann - Klemperer, Koreng (všichni Něm.) bez boje.
Ženy:
Finále: Kadijková, Moorenová (Niz.) - Petrová, Ryšavá (ČR) 2:1 (13, -17, 11),
o 3. místo: Van Ierselová, Wesselinková (Niz.) - Alconová, Matvějevová (Šp.) 2:0 (17, 14).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.