Rubriky:

Míčové sporty

České basketbalistky porazily ve druhé přípravě Švédsko 70:52

14. srpna 2007 21:08 - BRNO

České basketbalistky porazily i ve druhém ze tří přípravných utkání v Brně reprezentaci Švédska 70:52. Základ jednoznačnému vítězství dal domácí tým hned v první čtvrtině, kterou vyhrál 23:10.

V českém celku už nastoupily i juniorky Kateřina Elhotová, Romana Hejdová, Kamila Štěpánová a také uzdravená Romana Stehlíková. Kvalitu zápasu poznamenaly dva čtvrthodinové výpadky proudu v hale v Králově Poli. Po nich oba týmy vypadly z tempa a hra postrádala plynulost.

České basketbalistky zápolily s výjimkou Veselé, Šujanové a pivotky Kulichové s přesností v koncovce a příliš se neprosazovaly ani v podkošových soubojích. Bojovné Švédky ve druhém poločase srovnaly krok, ovšem zlepšená hra jim stačila pouze na zastavení dalšího nárůstu v rozdílu skóre.

"V pondělí jsme sehráli lepší zápas. Ale dvě zhasnutí světla a čtvrthodinové přestávky utkání nepomohly. Pozitivní je, že se dostaly do hry i mladé hráčky z juniorské devatenáctky," řekl po utkání asistent trenéra českých basketbalistek Lubor Blažek.

Závěrečné třetí vzájemné utkání sehrají české basketbalistky se Švédskem ve středu od 18 hodin v hale Rosnička v Brně.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.