Rubriky:

Míčové sporty

České basketbalistky vyhrály mezinárodní turnaj ve Francii

18. srpna 2007 22:47 - AIX-LES-BAINS

České basketbalistky porazily ve druhém utkání na turnaji ve Francii domácí reprezentaci 70:61 a bez ohledu na výsledek nedělního zápasu s Litvou už získaly celkové prvenství. Stejně jako v prvním zápase proti Rusku svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského po celé utkání vedly. Rozhodující náskok získaly ve druhé čtvrtině, kterou vyhrály desetibodovým náskokem 18:8.

"Chtěl bych zdůraznit, že v této části hry nastoupily mladé hráčky. Podaly velmi dobrý výkon a zasloužily se nemalou měrou o vítězství," řekl po utkání trenér Jan Bobrovský.

Francouzky sice po změně stran opět snížily na rozdíl čtyř bodů, v koncovce však český tým stačil odrazit tlak domácích hráček a bezpečně dotáhl zápas k vítězství.

V neděli čeká na český tým poslední utkání s Litvou.

Francie - Česko 61:70 (18:22, 26:40, 51:55).
Nejvíce bodů: Sauretová a Lawsonová po 11 - Vítečková 12, Večeřová 11, Svobodová a Kulichová po 10, Šujanová 8, Veselá 6.
Francie - Litva 75:51.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.