Rubriky:

Míčové sporty

Nizozemské házenkářky jsou poprvé mistryněmi světa

15. prosince 2019 11:19 - Kumamoto (Japonsko)
(Aktualizováno: 15. prosince 2019 14:23)

Nizozemské házenkářky se poprvé v historii staly mistryněmi světa. Ve finálovém utkání na šampionátu v Japonsku porazily 30:29 Španělsko gólem Lois Abbinghové ze sedmimetrového hodu těsně před koncem a vedle zlatých medailí si zajistily účast na olympijských hrách.

 

Twitter

Oranjes pod vedením francouzského trenéra Emmanuela Mayonnadeho zkompletovaly na MS sbírku po stříbru z předminulého šampionátu v Dánsku a bronzu z posledního finálového turnaje v Německu. Nejužitečnější hráčkou šampionátu byla zvolena Estavana Polmanová, jež k finálovému triumfu přispěla devíti góly. Abbinghová přidala sedm a s 71 brankami byla nejlepší střelkyní turnaje. Třetí v Kumamotu skončily olympijské šampionky Rusky po výhře nad Norskem 33:28.

Ruské házenkářky vybojovaly na mistrovství světa bronzové medaile po vítězství 33:28 nad norskými obhájkyněmi stříbra. Sborná získala na MS první cenný kov od posledního titulu v roce 2009. Seveřanky skončily pod stupni vítězů po dvou úspěšných šampionátech, na nichž hrály finále. Ten předminulý v Dánsku vyhrály.

Čtyřnásobné mistryně světa a úřadující olympijské šampionky Rusky si částečně vynahradily zklamání z páteční semifinálové porážky 32:33 od Nizozemska. Byl to na turnaji v Japonsku jejich jediný nezdar, ostatních devět zápasů vyhrály.

Mistrovství světa házenkářek v Kumamotu (Japonsko):
Finále:
Nizozemsko - Španělsko 30:29 (16:13)
Nejvíce branek: Polmanová 9, Abbinghová 7/1, Snelderová 5 - Cabralová 7/1, Lópezová 6, Fernándezová 5/1
O 3. místo:
Rusko - Norsko 33:28 (18:15)
Nejvíce branek: Vjachirevová 9/3, Makejevová a Managarovová po 4 - Arntzenová 7, Oftedalová 7/3, Auneová 4
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.