Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté jedou na ME s cílem postoupit ze skupiny

30. srpna 2007 15:34 - PRAHA

Po osmi letech se čeští basketbalisté opět představí na evropském šampionátu. Účast na turnaji ve Španělsku, který se koná od 3. do 16. září, si vybojovali v kvalifikaci, v níž uspěli spolu s Rusy na úkor Belgičanů a Maďarů. Přímý postup si zajistily týmy Řecka, Německa, Francie, Španělska, Litvy, Slovinska, Srbska, Itálie a Turecka.

Na  mistrovství Evropy se naše reprezentace utká nejprve s týmem Německa, které doplní i současná hvězda zámořské NBA Dirk Nowitzki. Dalším soupeřem bude Litva, která už dlouho patří ke špičce a skupinu C zakončí naše reprezentace proti Turecku, které je na evropské scéně reprezentováno kvalitními kluby z tamější ligy. „Přestože jsme stále outsideři, věřím, že bychom mohli překvapit a postoupit,“ řekl na čtvrteční tiskové konferenci trenér českého výběru Zdeněk Hummel.

Český celek se v rámci přípravy utkal s mnohými soupeři a připsal si střídavě vítězství a prohry. „Přípravu jsme absolvovali nejdříve v Krkonoších, potom jsme se přesunuli do Francie a Španělska, kde jsme se utkali s těmi nejlepšími hráči i z NBA,“ řekl trenér k  přípravě. „Myslím, že příprava byla opravdu kvalitní a že tam můžeme něco uhrát. Bude záležet na formě, s jakou se tam předvedeme,“ doplnila trenéra česká opora s velkými zkušenostmi ze zahraničí Luboš Bartoň.

„Příprava nám také ukázala, s kým se dá počítat do klíčových momentů na šampionátu. Hráči vycítili a přijali jasnou hierarchii, na kom se bude na mistrovství stavět. My nemáme tak vyrovnaný kolektiv jako třeba Španělé, ale na druhou stranu to může být výhoda,“ podotkl trenér české reprezentace, jenž do nominace zařadil čtyři krajánky a osm hráčů z domácí nejvyšší soutěže.

Věříme, že soupeři jsou hratelní

Pravdou je, že se Češi ve skupině na ME utkají s mužstvy, která na minulém mistrovství světa obsadila šestou, sedmou a osmou pozici. „ Skauting máme pokrytý výborně. Těžko říct, kdo je slabší, kdo silnější. Skupina bude velice vyrovnaná, ale věříme, že všichni naši soupeři jsou hratelní,“ doplnil Hummel. “Za největšího favorita považuji Španělsko. Hrají doma, a to jejich basketbalové prostředí je opravdu výtečné,“ dodal v zápětí.

"Myslím, že toto mistrovství Evropy bude mít obrovskou úroveň, jelikož mají letos všechny mužstva hráče z NBA k dispozici," řekl na závěr český kormidelník Hummel.

Tuto tiskovou konferenci využil ještě předseda České basketbalové federace Zdeněk Zajíček, aby prezentoval nové logo federace, které má ctít tradici basketbalu u nás a současně svým designem oslovit mladé, začínající basketbalisty.

Reprezentační družstvo mužů pro ME 2007
Č.JménoKlub
11Luboš Bartoň DKV Joventut Badalona
13Petr Benda ČEZ Nymburk
5Pavel Beneš ČEZ Nymburk
14Jakub Houška BK Děčín
8Lukáš Kraus Kondoři Liberec
7Michal KřemenČEZ Nymburk
12Radek Nečas ČEZ Nymburk
10Ladislav SokolovskýČEZ Nymburk
15Ondřej Starosta Basket CAI Zaragoza
4Štěpán Vrubl A Plus Brno
9Jiří Welsch Unicaja Malaga
6Maurice WhitfieldOlympias Patras
Náhradník:
 Pavel MilošBK Děčín

mv, Sport.cz

ČT sport Nový Zéland - Irsko konec
20191019T12:15:00+0200
Nový Zéland vs. Irsko
Nový Zéland vs. Irsko
Nový Zéland
Irsko
ČT sport Wales - Francie dnes 09:15
20191020T09:15:00+0200
Wales vs. Francie
Wales vs. Francie
Wales
Francie
ČT sport Japonsko - JAR dnes 12:15
20191020T12:15:00+0200
Japonsko vs. JAR
Japonsko vs. JAR
Japonsko
JAR

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.