Házenkáři Dukly mají blízko do 2. kola Poháru EHF

STROVOLOS

Vysokou výhrou 36:24 vstoupili házenkáři Dukly Praha do prvního kola Poháru EHF na hřišti kyperského mistra YU Spe Strovolos. Pražský celek proměnil převahu v přesvědčivé vítězství především ve druhém poločase, ve kterém nastřílel o deset gólů více než soupeř. Odveta se uskuteční v sobotu 8. září od 18:00 v Mladé Boleslavi.

Zápas se hrál v těžkých podmínkách, náročných na fyzickou kondici, protože v hale na Kypru se teplota šplhala k padesáti stupňům Celsia. Pražané vedli v prvním poločase neustále o tři až čtyři branky, ale v jeho závěru neproměnili jeho hráči několik šancí, a tak do kabin šel pouze s dvoubrankovým vedením.

Ve druhé části hry už ale domácí tým nestačil fyzicky, ve 35. minutě vedla Dukla o šest branek a soupeř odpadl. "Přehráli jsme je především rychlými protiútoky, které zakládal hlavně výborně chytající Petržela," řekl ČTK manažer celku Zdeněk Mičke.