Bulharští volejbalisté podlehli na mistrovství Evropy Finům

MOSKVA/PETROHRAD

Volejbalisté Finska porazili na mistrovství Evropy v Moskvě bronzové medailisty z loňského světového šampionátu Bulhary 3:0 a postarali se o další velké překvapení turnaje. Finové, kteří letos v prestižní Světové lize vyhráli sedm z dvanácti zápasů, tak potvrdili velký výkonnostní vzestup a po těsné úvodní prohře s italskými obhájci titulu si zajistili postup do čtvrtfinálové fáze turnaje.

Volejbal - ilustrační fotografie.

Postoupili i Slováci, třebaže ve svém posledním utkání v petrohradské skupině C neuhráli ani set proti Španělsku. Svěřenci trenéra Vladimíra Přidala dokázali letošním vítězům Evropské ligy vzdorovat jen v třetí sadě, i tu však nakonec prohráli 20:25.

"Zápas jsme absolutně nezvládli, od začátku to bylo na jednu bránu. Na klíčových hráčích se projevila únava z náročného programu, soupeř se na nás výborně připravil a nedal nám žádnou šanci," uvedl Přidal na webu Slovenské volejbalové federace.

Vicemistři světa Poláci po páteční nečekané porážce s Belgií prohráli i úvodní set s Tureckem. Až pak jeden z favoritů turnaje zařadil vyšší rychlost a zvítězil 3:1, když zejména závěrečný set proměnil ve svou jednoznačnou záležitost.