Házenkáři Lovosic zahájili extraligu výhrou v Hranicích

Nový ročník extraligy házenkářů začal sobotním vítězstvím Karviné nad Prešovem 35:26. Utkání českého a slovenského mistra rozhodl už první poločas, v němž si domácí hráči zajistili devítibrankový náskok.

Házená - ilustrační foto

Prešovští dlouho působili unaveným dojmem, jen po změně stran dokázali využít soupeřovy chvilkové ztráty koncentrace a snížit na 18:23. V závěru utkání se ale karvinský celek vrátil ke hře z první půle a slovenské mužstvo opět jasně převyšoval.

Bývalý reprezentační kouč Vladimír Haber prožil úspěšný návrat na lavičku Lokomotivy Plzeň, která zahájila soutěž vítězstvím 29:25 nad Třeboní. Sedmi brankami přispěl k výhře další navrátilec Martin Šetlík, osmatřicetiletý někdejší reprezentant, který přišel do Plzně po dlouhých letech strávených v zahraničních angažmá.

Obhájci bronzových medailí z Lovosic vstoupili do nového ročníku těsným vítězstvím na palubovce Hranic 31:29. Domácí celou dobu prohrávali, jen deset minut před koncem se dostali do vedení 26:24, ale vlastními chybami utkání ztratili.

Hustopečím vyšla extraligová premiéra výborně, na domácí palubovce porazily Frýdek-Místek rozdílem šesti branek. Nejlepším střelcem nováčka nejvyšší soutěže byl s jedenácti góly Buriánek.

Týmy Zubří a Dukly Praha si své zápasy 1. kola odložily kvůli sobotním odvetám evropských pohárů.

Hranice - Lovosice 29:31 (11:13)
Nejvíce branek: Čadra, Hradil a Brůna po 6 - Miler 8, Jablonka 6/4, Kratochvíl 6. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4. Vyloučení: 6:6. ČK: Brabec (Lovosice). Diváci: 250.
Plzeň - Třeboň 29:25 (15:15)
Nejvíce branek: Blecha 9, Šetlík 7/3, Šik 4 - Bicek 8, Jordák 6, Mošovský 5/2. Rozhodčí: Dostál, Halada. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 650.
Házená Legata Hustopeče - SKP Arcimpex Frýdek-Místek 35:29 (16:14)
Nejvíce branek: Buriánek 11, Kučerňák 7, Sedláček 6 - Hastík 8, Toms 6, Alexovič 4. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Vyloučení: 8:7. Sedmimetrové hody: 3/2 - 8/5. Diváci: 300.
Karviná - Prešov 35:26 (21:12)
Nejvíce branek: Heinz 8/4, Faith 6, Kuzo 5, Šulc 4 - Kozlov 6, Mažár 4, Mazůr 3. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/3. Vyloučení: 10:8. ČK: 27. Pekár (Prešov). Diváci: 800.